2018-02-19T20:23:12+00:0017/02/18|Termínovka, Termínovka 2018 jaro, Závody|

Ročníky: 2004 – 2010; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 17. 2. 2018
Místo konání: bazén Aquaparku Kladno

Týden po jarních prázdninách se naši starší žáci představili na závodech v Kladně – Vorvaň R+K, které pořádaly plavecké kluby z Rakovníku a Kladna.

Tento závod byl specifický tím, že se pořadatelé při sestavování rozpisu zaměřili jen na dlouhé tratě. Nejkratší (50ti-metrovou) trať byste na těchto závodech hledali marně a ze 100m disciplín nabídl rozpis pouze motýlka. Netradiční byly také štafety – naši žáci totiž doposud plavali pouze 4×50 Vz/Pz, ale na Vorvaňovi si vyzkoušeli 4×100 Vz/Pz.

Začátek odpoledního programu měl pro plavce přichystat příjemné oživení a zároveň motivaci, aby se těchto závodů zúčastnili – trenéři plavali 100Pz. Bohužel byl program dlouhý, polední pauza zkrácená a my se potřebovali naobědvat, a tak začal odpolední program bez naší účasti, jak na trenérské 100Pz tak i bez našich plavců na 200M.

Dalším zklamáním pro naše žáky byla absence medailí – rozdávaly se pouze diplomy (a za 4. místa brambory – viz fotogalerie). Ale plaveme pro radost a pro kvalitní čas a techniku, takže jsme nakonec z Kladna odjížděli spokojení.

Za každý svůj start stát na stupních vítězů se povedlo Kryštofu Šmehlíkovi: 1. místo (100M, 800Vz, 400Pz), 2. místo (400Vz). Dvakrát si pro diplom doplavali: Kuba Vítek: 2. místo (200Vz, 800Vz); Barča Prokešová: 2. místo (200Pz), 3. místo (200Vz); a Arnošt Rubáš: 2. místo (200P), 3. místo (100M). A po jednom diplomu brali: Klárka Svobodová: 2. místo (100M); Vojta Jílek: 2. místo (200Z); a Mates Gec: 3. místo (800Vz). Gratulujeme!