Zimní pohár ČR 11. letého žactva (Morava)

2018-01-08T07:48:23+00:0002/12/17|Termínovka, Termínovka 2017 podzim, Závody|

Ročníky: 2006; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 2. 12. 2017
Místo konání: Havířov

Závody v Havířově byly vrcholem zimní sezóny, navíc byly speciální v tom, že šlo pro ročníky 2006 o poslední Pohár ČR. V dalších sezónách je již bude čekat Mistrovství ČR = bude zapotřebí se nově popasovat v kvalifikaci i s časy, jež zaplavou stejně staří plavci v Čechách.

Do Havířova jsme zavítali jako známý klub, v němž plavou zvučná jména, a i na tomto vrcholu sezónu jsme o sobě dali určitě hodně znát. Naše výkony, jež se nám mnohokrát podařilo přetavit v osobní (či dokonce oddílový) rekord nebo stupně vítězů, byly dostatečně hlasitým projevem.

Nejúspěšnějším reprezentantem našeho klubu byl Kryštof Šmehlík, který se stal dvojnásobným Mistrem Moravy na 100M a 200Pz a k tomu přidal ještě 2x bronzovou medaili za 100K a 200Z.

Kompletní medailovou sbírku získala Klára Svobodová, když se stala Mistryní Moravy na 800K (kde mj. překonala o 2 vteřiny 15 let starý oddílový rekord Magdy Okurkové – nová hodnota odd. rekordu je nyní 10:53,02), pro stříbrnou medaili si doplavala na 100M a bronz jí na hrudi zacinkal za 400K (kde mj. překonala o 3 vteřiny 5 let starý oddílový rekord Gabči Satkové – nová hodnota je 5:20,34).

Na samém konci sobotního programu jsme ukořistili ještě 1 mediali a to ve štafetě, když naše “Ačková” štafeta ve složení Svobodová – Prokešová Jílek – Šmehlík obsadila na trati 4×50 Volný způsob MIX krásné 2. místo (kde mj. porazila jen o 6 setin sekundy MIX z Prostějova).

Před námi nyní stojí nelehký úkol – zopakovat medailové žně i v letní sezóně 2018, kdy nás čeká Mistrovství ČR 12. letého žactva v Kopřivnici.