TATRY 2018 Úvodní strana

Letos pořádáme již 4. ročník kondičního soustředění, který se bude konat na přelomu prázdninových měsíců – července a srpna.

Po Vysokých Tatrách budou letos krokodýli z Brna šlapat v termínu 28.7. – 4.8.2018. Neváhejte a přidejte se k nám! Termín pro vyplnění přihlášky je do 28.5., počet míst omezen!

Propozice

Letní sportovní tábor 2018 Úvodní strana

Zima už je pomalu u konce a již nelze jezdit na lyžích z kopce. Proto nastává táborový čas, kdy na kolo vyrazíme zas. Budeme se na vás těšit v „naší táborové destinaci“, ve stanech s podsadou jako správní zálesáci. Letos nás čeká cestování časem, do jaké doby se během tábora asi dostanem?  Odjíždíme v neděli 1.7.2018 s návratem v pátek 13.7.2018. Podrobnější informace naleznete ZDE

 

KPDD, Májové Brno, Kladno Úvodní strana

První májový víkend většina našich plavců strávila v Brně na Lužánkách, kde se v dopoledních hodinách konal Krajský přebor dorostu a dospělých a odpoledne odstartovaly závody pro starší žactvo – 44. ročník Májového Brna s mezinárodní účastí, které plynule pokračovaly až do nedělního dopoledne.

Své zastoupení jsme měli také v Kladně, kde se již rozjela sezóna 2018 i pro naše dálkové plavce. Celkem 14 plavců se zúčastnilo na místním bazénu 3. ročníku Námořní míle, jež je součástí Českého poháru DP.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

VC Ostravy, Krokodýlí šplouch Úvodní strana

Až na konci apríla odstartoval Český pohár svým 1. kolem a to 25. ročníkem Velké ceny Ostravy v plavání. A naši dorostenci a dospělí si ho samozřejmě nenechali ujít.

V neděli 29. dubna náš klub pořádal další letošní závod, tentokrát šlo o náborovou soutěž pro všechny zájemce z našich vlastních řad i přátelských klubů – Krokodýlí šplouch na TJ Tesla Brno.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Graz, Česká Třebová Úvodní strana

Třídenního klání v sousedním Rakousku se zúčastnil pouze úzký výběr z naší jinak početné základny závodních plavců. 7mi-členná skupina se vypravila na International Ströck ATUS Graz Trophy 2018.

Ve velmi početném zastoupení (27 plavců) jsme vlakem odcestovali s mladším a starším žactvem do České Třebové, kde se konal 32. ročník Ceny Třebovské lokomotivy.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Blansko, Wiener N., Praha Úvodní strana

V sobotu 14. dubna se představili naši starší žáci na 8. ročníku obnovených závodů Cena města Blanska, kde byl hlavním závodem 200Pz.

Na sobotu odpoledne a neděli dopoledne jsme vyrazili vyzkoušet – pro nás nové – závody poblíž Vídně – do Wiener Neustadtu, kde proběhl již 35. ročník mezinárodního Triumph-meetingu.

Naše „dálkoplazi“ čekalo v neděli 27. zimní MČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v DP pro rok 2018, které se uskutečnilo v Praze na Podolí.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Plzeň, Olomouc, Třebíč Úvodní strana

Je za námi další ročník Plzeňského vytrvalce! V pátek 16. března jsme odcestovali na Slovany na odpolední program (rozpis nabídl 50ti-metrové tratě a 200Pz), který pokračoval po celou sobotu, kdy se plavaly všechny 100 metrové tratě a hlavní disciplíny 800Vz a 1500Vz.

V sobotu 17. března se představili i naši dorostenci a dospělí – na Velké ceně města Olomouce. Závody byly soutěží jednotlivců i družstev a hlavním závodem byla 200Pz.

Drobné zastoupení jsme měli i v Třebíči, na 4. ročníku Laguna Cupu.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

SEMIFINÁLE družstev, Blansko Úvodní strana

Na začátku března, v sobotu 3.3., jeli naši nejmenší závoďáci posunout svá osobní maxima do nedalekého Blanska na 15. ročník Blanenského závodu.

Na celý víkend pak vyrazily dorostenky a ženy reprezentovat náš klub do Pardubic, protože se jim podařilo kvalifikovat do semifinále Mistrovství ČR družstev.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Zakladatelé, KPŽ na dl.tratě Úvodní strana

V sobotu 24.2. si naši žáci zazávodili na 50m bazénu – na Lužánkách, kde proběhl již 71. ročník závodů „O ceny zakladatelů brněnského plavání„. Pro některé z mladších žáků šlo o premiéru na dlouhém bazénu.

Ihned po ukončení se na bazén dostavil i zbytek našich závoďáků (dorostenci a dospělí) a celá naše závodní skupina plavala 800Vz nebo 1500Vz – odpoledne nás totiž čekal na Lužáneckém bazénu ještě Jarní krajský přebor na dlouhé tratě JmK.

Reporty, foto i výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

Silvestrovská cena – Vsetín Úvodní strana

Na samotném konci kalendářního roku si ještě jednou v této sezóně chtělo zazávodit 11 plavců našeho klubu, a proto vyrazili na dva půldny do Vsetína, kde se konal již 45. ročník Silvestrovské ceny v plaveckém pětiboji. Ve čtvrtek odpoledne odplavali 100M, 100Z a 100P; a v pátek dopoledne je čekaly dvě tratě: 100Vz a na závěr kombinace všech plaveckých způsobů – 400Pz (pro mladší žactvo 200Pz).

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

BrnoCup, Vyškov, Vánočka-Zlín Úvodní strana

Těsně před Vánocemi pořádal náš klub již tradičně na TJ Tesla Brno vánoční závody BRNO CUP 2017. Děkujeme všem klubům za velké množství přihlášených závodníků a za skvělou atmosféru!

Ve stejný den vyrazila šestice našich plavců na Vyškovského vánočního kapra, kde po celé dopoledne sbírali plavci body do týmového bodování a na závěr programu lovily tři nejlepší týmy živého kapra přímo z bazénu.

Sobotu a nedělní dopoledne strávili naši dorostenci a dospělí na Vánoční ceně Zlína, která byla zároveň posledním – desátým – kolem Českého ARENA poháru.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Zimní MČR 12ti-, 13ti- a 14ti- letých Úvodní strana

O víkendu se uskutečnily tři vrcholné akce, ročníky 2005 měly Zimní Mistrovství ČR 12ti-letého žactva v Kopřivnici, ročníky 2004 odjeli na Zimní Mistrovství ČR 13ti-letého žactva do Trutnova a nejstarší žáci (ročníky 2003) porovnali své síly na Zimním Mistrovství ČR 14ti-letého žactva v Prostějově.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Oddílové plavky Úvodní strana

Nový design plavek je již hotov! Co nevidět bude možné vyzkoušet si střihy a velikosti.

Budeme Vás informovat…

KPŽ Lesná, MČR dor.+dosp. Úvodní strana

V polovině listopadu se snažili starší žáci o co nejlepší výsledek v Brně na TJ Tesla, kde proběhl Zimní krajský přebor, který byl kvalifikačním závodem pro Zimní Mistrovství ČR 12ti-letých v Kopřivnici, 13ti-letých v Trutnově a 14ti-letých v Prostějově.

O týden později absolvovali svůj vrchol sezóny starší dorostenci a dospělí – odcestovali totiž na Zimní Mistrovství ČR, které již tradičně hostili v Plzni na Slovanech. Toto mistrovství bylo zároveň 9. kolem Českého ARENA poháru.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

VC Brna, KPŽ Blansko Úvodní strana

Po celé dva víkendové dny probíhalo v Brně na TJ Tesla již 8. kolo Českého poháru v plavání (ARENA CUP), a to 49. ročník Velké ceny Brna, kde samozřejmě nechyběli naši dorostenci ani starší žáci.

S konkurencí svedli boj i naši mladší žáci v Blansku, kde v sobotu místní klub tradičně pořádal Zimní krajský přebor 10- a 11- letého žactva.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Axis Cup, MS-liga Úvodní strana

Tento víkend se konalo další kolo Českého poháru v plavání (ARENA CUP), v pořadí již 7. a závody hostila Jihlava – Axis Cup 2017.

Na první listopadovou sobotu připadly i závody v Brně na Kraví Hoře, kam jsme vyslali naše nejmladší závoďáky na Moravsko-slezskou ligu.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Zimní lyžařské soustředění Úvodní strana

Jako každý rok, tak i v roce 2018 proběhne lyžařské soustředění v krásném prostředí Janských lázní v největším lyžařském resortu v Česku. Jelikož letos vychází „jarní prázdniny“ na začátek února, věříme v zaručenou dávku sněhu. Kdo s námi byl v předchozích letech, určitě zná naše zábavné večery plné společenkých her, které spojuje „téma“ celého týdne na horách. Kdo nebyl, může se podívat do fotogalerie, aby načerpal trochu atmosféry. Letos plánujeme navíc nabídku i pro závodní plavce zařazením dvou plaveckých tréninků na krytém bazénu v Trutnově. V případě zájmu stačí vyplnit přihláškuve které naleznete podrobné informace o celé akci.

Tešíme se na vás na horách!

Vsetín, Blansko, Vyškov Úvodní strana

Tento víkend jsme vyslali naše závoďáky třemi směry. V sobotu se zúčastnili mladší/starší žáci 13. ročníku Memoriálu Jaroslava Starého v Blansku a žactvo z přípravek vyrazilo do AQ ve Vyškově, kde proběhl Hrošík 2017.

Na celý víkend pak odjeli do Vsetína starší žáci a dorostenci, kde místní klub pořádal 41. ročník Malé ceny Nového Jičína a zároveň 27. ročník Ceny Moravské brány.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Informace na šk.rok 2017/18 Úvodní strana

Placení kurzů

Placení kurzů proveďte převodem na účet 2032926309 / 0800 s variabilním symbolem ve tvaru RRMMDD*17. Variabilní symbol se skládá z DATA NAROZENÍ ÚČASTNÍKAČÍSLA KURZU a ROKU.

Příklad:

  • datum narození 3. 4. 1999 s kurzem na bezénu Tesla pro tento rok = VS 990403517
  • hvězdičku * ve vzoru nahraďte číslem kurzu či bazénu = 1 Závodní plavání, 2 Ponávka, 3 Kohoutovice, 4 Kraví Hora, 5 TJ Tesla, 6 Lužánky, 7 soustředění, 8 Letní tábor nebo Zimní soustředění
  • u roku (tedy 2017, 208, …) na konci VS uvádějte vždy poslední dvě číslice (tedy 17, 18 atd.)

Pro jakýkoliv dotaz ohledně platby pište na ucetni@plavanikrokodyl.cz.

Základní informace – ke stažení ZDE

Den náborů na Kraví Hoře Úvodní strana

Tuto sobotu jsme se jako oddíl opět účastnili Dne náborů na Kraví Hoře. Na našem stánku jsme vítali všechny zájemce o plavání s fotkami ze všech akcí pořádaných naším klubem a z kurzů. Jako překvapení pro dětské i dospělé návštěvníky byla velká šlapací kára, o kterou byl obrovský zájem jak z řad dětí, tak dospělých i sportovců z jiných stánků. Na náš stánek zavítalo velké množství zájemců o plavání. Doufáme, že se s velkou z nich potkáme co nejdříve na kurzech. Všem návštěvníkům děkujeme za jejich veliký zájem o náš klub a nabídku kurzů.

Račice, Mělice Úvodní strana

Závody na začátku září se uzavřela sezóna pro dálkové plavce. O víkendu 2.-3.9. proběhla v Račicích Mezinárodní MČR na 5km, 20km a štafet. A o týden později jsme ještě vyrazili do Mělic, kde proběhl Podzimní rožeň a zároveň Superfinále žactva a kadetů.

Marek Skalník se stal v Račicích Mistrem ČR na 5km kadetů v kategorii K2 mezi ročníky 2003 a i díky výkonu z Mělic je absolutním vítězem Českého poháru kadetů v kategorii K2 mezi ročníky 2003. Náš klub se posunul v Českém poháru družstev na 13. místo se ziskem 2.381,5 bodů.

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Opava, soustředění Tatry Úvodní strana

Na víkend 22. – 23. července se vydali naši dálkoví plavci do Opavy, kde byl na programu Plavecký maraton od deseti k pěti a zároveň 27. Mezinárodní Mistrovství ČR žactva.

Během dalšího víkendu jsme v početném zastoupení 22 dětí a 4 vedoucích odjeli z Brna do Vysokých Tater, kde proběhl již 3. ročník kondičního soustředění. Našlapali jsme necelých 100 km a obešli se bez vážnějších zranění!

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Kaunas, LMČR – Praha, Vltava Úvodní strana

Již ve čtvrtek 6. července začalo Letni mistrovství ČR 2017 dorostu a dospělých, jež se uskutečnil jako v loňském roce na venkovním 50m bazéně v Praze na Podolí.

Současně probíhala i velká akce v Litvě ve městě Kaunas, kde se uskutečnily Mezinárodní dětské hry 2017, a kde taktéž nechyběli naši plavci.

A v neděli 9. července uspořádala Bohemians Praha další závod v dálkovém plavání – O pohár Vltavy, jež se plaval na místní loděnici na Vltavě.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Ústí n/L, Pálava, LODM Úvodní strana

I v letošním roce jsme pro naše plavce zorganizovali celodenní výlet na CHKO Pálavu.

V sobotu si zajela trojice plavců do Ústí otestovat formu před blížícím se Mistrovstvím ČR – šlo o Ústecký pohár v plavání 2017.

Ve dnech 25. – 30. června v Brně proběhla Letní olympiáda dětí a mládeže. Od pondělí do středy jste mohli být na Lužánkách svědky představení nejlepších plavců z ČR mezi ročníky 2003-2005.

Report, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Propozice

Plavání končí 23.6.! Úvodní strana

Poslední plavání v tomto školním roce proběhne v pátek 23. 6.!

Všem plavcům i jejich rodinám přejeme příjemné prožití letních prázdnin a budeme se na Vás těšit opět v září.

PČR 10 a 11 let, Seč Úvodní strana

Sobota 17. 6. byla velmi důležitá pro ročníky 2006 a 2007, pro které šlo o vrchol sezóny. V Havířově se konal Letní pohár ČR 10.letého žactva a Prostějov pořádal Letní pohár ČR 11.letého žactva.

Dálkoplavci vyrazili na Sečskou přehradu, kde se proběhl závod O pohár Lídy Jelínkové.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

MČR 12-13-14 let, Tovačov Úvodní strana

O víkendu 10. – 11. června proběhla vrcholná akce této sezóny pro ročníky 2003 – Letní mistrovství ČR 14.letých v Pardubicích; pro ročníky 2004 – Letní mistrovství ČR 13.letých v Ostravě; a pro ročníky 2005 – Letní mistrovství ČR 12.letých ve Zlíně.

Souběžně vyrazili dva naši plavci na otevřenou vodu na Skašovský rybník, kde se v sobotu uskutečnil 6. ročník Tovačovského maratónu.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Praha, KPŽ ml. žactva Úvodní strana

První červnový víkend strávili naši starší žáci, dorostenci a dospělí na 4. kole Českého ARENA poháru v Praze na Podolí. Na otevřeném 50m dlouhém bazénu usilovali o vylepšení svých osobních rekordů a mnozí z nich i o vyplavání limitu (do SCM a na EYOF).

Mladší ročníky (2006 a 2007) vyrazily v sobotu 3. června do nedalekého Blanska, kde místní klub pořádal Letní krajský přebor ml. žactva. Tyto závody byly kvalifikační na Letní Pohár ČR 10.letého žactva (Havířov) a Letní Pohár ČR 11.letého žactva (Prostějov).

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

KPŽ staršího žactva Úvodní strana

Na konci května čekaly naše starší žáky důležité závody na Lesné. O víkendu 27.-28.5. se uskutečnil Letní krajský přebor na TJ Tesla. Šlo o kvalifikační závody na Letní Mistrovství ČR 12.letého žactva (ve Zlíně), 13.letého žactva (v Ostravě) a 14.letého žactva (v Pardubicích).

Report, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Ostrava, Uh.Brod, Šplouch Úvodní strana

Na samém konci dubna pořádali KPS Ostrava a Český svaz plaveckých sportů 24. ročník Velké ceny Ostravy v plavání. A naši junioři a někteří st. žáci na tomto 2. kole Českého ARENA poháru samozřejmě nechyběli.

Souběžně se v sobotu 29. dubna uskutečnil již 52. ročník závodu „O pohár Javořiny„. Týmy D, E a F vyrazily na celou sobotu do Uherského Brodu, kde bojovaly v soutěži družstev – vítězné družstvo převzalo putovní pohár.

A v neděli náš klub pořádal Krokodýlí šplouch, jež byl určen pro všechny zájemce z našich řad a přátelských klubů.

Vyškov, Graz Úvodní strana

Po Velikonocích jsme vyrazili v menším zastoupení na Velkou cenu města Vyškova, kde bylo hlavním závodem 400 metrů volným způsobem.

Plavci, kteří byli vybráni pro reprezentaci našeho klubu na zahraničních závodech v rakouského Grazu, vyrazili již ve čtvrtek v poledne na International Ströck ATUS Graz Trophy 2017.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Náchod, Znojmo Úvodní strana

Další podniky, které pomohly našim závoďákům otestovat formu, byly na programu v sobotu 8. dubna. Závodní družstvo E odjelo již v pátek na 29. ročník Modré stuhy města Náchoda, kde byl hlavním závodem prsařský dvojboj (50m a 200m). Závodní přípravky F a G pak zavítaly do Znojma, jež pořádalo 18. ročník Aprílové vlnky.

Reporty, výsledky a fotky naleznete po rozkliknutí odkazu.

Drak, MČR v dálkovém plavání Úvodní strana

Na „Apríla“ pořádal náš klub již 23. ročník Ceny brněnského draka. O den později vyjela drobná skupina dálkových plavců do hlavního města na Podolí, kde se zúčastnili Zimního Mistrovství ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v dálkovém plavání a zaplavali si tratě 3km nebo 5km.

Reporty, výsledky a fotky naleznete po rozkliknutí odkazu.

Plzeň, Karviná, Blansko Úvodní strana

Na začátku března jsme se vypravili na tři různé podniky. Nejpočetnější skupina našich závodních plavců odjela již v pátek na 29. ročník Plzeňského vytrvalce, kde je čekaly tratě 800m a 1500m volným způsobem. Svoje zastoupení jsme měli také na 19. ročníku Karvinského motýlkářského trojboje, kde se plavalo motýlkem 50, 100 a 200 metrů. A nejmenší závoďáci poměřili své síly s konkurencí v nedalekém Blansku na 14. ročníku Blanenského závodu.

Reporty, výsledky i fotografie naleznete po rozkliknutí odkazu závodu.

Vánoční prázdniny Úvodní strana

Výuka plavání na bazénech TJ Tesla Brno a Lužánky bude probíhat ještě tento týden, a pak nastane chvíle krásného odpočinku 19.12.16 až 3.1.17. Užijte si vánoční svátky v klidu a pohodě a bohatého ježíška.

Pohár ČR 10. a 11. letého žactva Úvodní strana

Celý prosinec probíhají vrcholné akce a ve vodě se svádí velké boje o medajle. V sobotu 10.12. chtěly uspět mezi konkurencí z celé Moravy ročníky 2006 na Poháru ČR 10.letých v Karviné! A zároveň se snažily o co nejlepší výsledek i ročníky 2005 na Poháru ČR 11.letých v Třebíči!

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

Zimní MČR 12., 13. a 14. letého žactva Úvodní strana

Z kraje prosince svoji sezónu zakončilo 15 našich reprezentantů na vrcholné akci – na Zimním Mistrovství ČR. Ročníky 2004 (12let) vyrazily do Trutnova, roč. 2003 (13let) plavaly o medajle v Mladé Boleslavi a roč. 2002 (14let) měly svoji poslední žákovskou republiku v Kopřivnici.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

VC Zlína, KPŽ v Blansku Úvodní strana

Na konci listopadu jsme se vypravili se staršími plavci na 9. kolo Českého poháru – na Vánoční cenu Zlína. Ročníky 2005 a 2006 v sobotu vyrazily pro co nejlepší časy do nedalekého Blanska na Zimní krajský přebor, odkud se snažily kvalifikovat na Pohár ČR (Morava) do Třebíče a Karviné.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

VC Brna, KPŽ na Lesné a ve Vyškově Úvodní strana

S druhým listopadovým víkendem byl pro Krokodýl spjatý Zimní krajský přebor staršího žactva v Brně na Lesné. O týden později se na témže místě konalo 8. kolo Českého poháru – Velká cena Brna. A v sobotu 19.11. si zajela zaplavat kvalifikační časy na pohár ČR i jedna naše svěřenkyně do Vyškova.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

AxisCup, Trenčín, Krnov, liga Úvodní strana

O prvním listopadovém víkendu jsme se postarali o zápis ve výsledcích na 4 různých podnicích. V sobotu se konala Moravsko-slezská liga nejmladších na Kraví Hoře, zároveň se naši plavci zúčastnili poblíž polských hranic 38. ročníku Ceny Krnovska a také jsme byli pozvaní na Slovensko na plavecké preteky Pohár mesta Trenčín. Celý víkend pak strávili dva naši reprezentanti v Jihlavě, kde proběhlo již 7. kolo Českého poháru – Axis Cup.

Naše i celkové výsledky, fotografie i reporty naleznete po rozkliknutí odkazu – názvu závodu.

Plzeň, Znojmo, Trutnov Úvodní strana

V prvním říjnovém víkendu se naši trenéři a jejich svěřenci vypravili na tři odlišné podniky. Družstva B a C vyrazila na Velkou cenu Trutnova, kde se setkala i s mezinárodní účastí! Tým D zůstal na Jižní Moravě a zúčastnil se Malé ceny Znojma. A družstvo E si jelo vyzkoušet jednu z nejnáročnějších tratí – 400Pz – na Velkou cenu Plzně.

Reporty, výsledky a fotografie naleznete po rozkliknutí názvů závodu.

ME juniorů 2016 – 3. den Úvodní strana

Naše závodnice Barbora Janíčková měla jako první start na letošním Mistrovství Evropy juniorů 50 Znak a hned osobáček a nejen to – v rozplavbách i v semifinále překonaný dorostenecký rekord! Ve finále o něco pomalejší ale je z toho 7. místo o kterém se mi na začátku ani nesnilo. Ještě dopoledne jsme s holkama plavaly štafetu 4×100 PZ kde jsme obsadily vyborné 11. místo

Smuteční oznámení Úvodní strana

S bolestí v srdci oznamujeme, že nás dne 3.7.2016 opustila naše dlouhodobá členka, výborná sportovkyně a skvělá kamarádka Iva Hykrdová.
Nikdy na tebe nezapomeneme Ivčo!

Zálkadní informace 2016 – 2017 Úvodní strana

Informace o kurzech plavání pro školní rok 2016/2017

Přihláška na Letní tábor Úvodní strana

Jako každý rok pořádáme letní turistický a cyklistiký tábor v krásné lokalitě Borů u Křížanova. Těšíme se na Vás v našem letošním „cirkusovém programu“. Přihlášku můžete vyplnit online.

ME v krátkém bazénu Úvodní strana

Český svaz plaveckých sportů potvrdil nominaci na Mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli. Na posledním nominačním závodě VC Brna si splnila limit i naše závodnice Barča Janíčková, která pojede na Mistrovství jako nejmladší závodnice české výpravy.

Bára nás bude reprezentovat v disciplínách 50Z, 100Z a 50M.

Aktualizace: Barčina premiérová účast na mistrovství Evropy se chýlí ke konci. Dnes už ji čeká „jenom“ fandění. Proto je na místě krátká rekapitulace :))

100Z v novém osobním rekordu za 1:00,47 (26. místo)
* poslední postupový čas do semifinále byl 59,59
* chybělo jí 34 setin k překonání dorosteneckého rekordu

50M v novém osobním rekordu za 27,42 (28. místo)
* poslední postupový čas do semifinále byl 26,58

50Z zlepšený o 1setinu sekundy od času, kterým se na ME nominovala – 28,47 (31. místo)

Štafeta 4x50VZ (Kolářová, Seemanová, Svěcená, Janíčková),
Bára jako finišmanka zaplavala čas 25,26 a s celkovým časem 1:41,31 se holky umístily na posledním nepostupovém místě do finále.
* do finále jim chybělo 8 desetin
* nejmladší štafeta na ME (2x 1997, 2x 2000)

Výborná reprezentace nejen KPŠ Krokodýlu Brno, ale i českého plavání!

 

Výuka plavání v angličtině Úvodní strana

Na bazéně Ponávka byl zahájen kurz Kondičního plavání s výukou v angličtině. Anglická výuka probíhá v úterý od 18 – 19 hodin. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na email info@plavanikrokodyl.cz

Cena kurzu je 1.500 Kč za pololetí.

This year we have decided to start a swimming course in English. The course is opened for all age groups. It will take place on Tuesday from 6 to 7 p.m. at Ponávka swimming pool. If you are interested, you can email us for more information ( info@plavanikrokodyl.cz ). The course will run from 6th October 2015 to the end of January 2016. The fee is 1500 Czech crowns.

Velká cena města Kuřimi v plavání

Ročníky: 2008 a ml.; vedoucí výpravy:
Termín: 19. 5. 2018
Místo konání: krytý bazén wellness Kuřim

V sobotu 19. května se naše patnáctičlenná výprava zúčastnila XXVII. ročníku tradičního závodu pro nejmenší závodňáčky. A předvedli jsme, jak jsme celý rok trénovali. I když jsme nestáli na bedně, počet osobáků ukazuje, že byl trénink dobrý.  Výborné výkony předvedli i ti nejmenší.

Všem blahopřejeme a ať se daří dál.

Naše výsledky  Celkové výsledky

International Ströck ATUS Graz Trophy 2018

Ročníky: 2006 a st.; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 20. – 22. 4. 2018
Místo konání: vnitřní bazén v Grazu – Eggenbergu

Po roce jsme se opět vydali do Grazu na mezinárodní závody Atus Graz Trophy. Jako každý rok se zde sešla silná konkurence, tento rok z celkem 17 států a nechyběly zde ani takové hvězdy jako třeba olympionik Giedrius Titenis z Litvy. Krokodýli z Brna se však ničeho nebáli a několikrát se dostali i do open finálí, konkrétně David Tomandl na 50 motýl a 50 znak, Martin Čihák na 200 znak a Míša Kyselová na 50 motýl a 200 motýl. David navíc získal 2x bronzovou medaili s Českou juniorskou reprezentací ve štafetě.

V kategoriích jsme získali: 1x zlato, 4x stříbro a 3x bronz v podání Martina Čiháka a Kryštofa Šmehlíka, který byl zároveň nejmladším členem výpravy a svoje první mezinárodní závody zhodnotil slovy: ”Závody se mi moc líbily, udělal jsem si spoustu osobáků a nasbíral cené zkušenosti.”

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Zimní Mistrovství ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v DP

Ročníky: 2007 a st.; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 15. 4. 2018
Místo konání: Praha – Podolí

V polovině dubna jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky v dálkovém plávání na 5km. Všichni plavci, tj. Zuzka Vintrová, Marek Halva, Verča Pluháčková, Marek Skalník a Míša Kyselová, si vylepšili časy z loňského roku. Míša navíc získala stříbrnou medaili v kategorii staršího dorostu. Do začátku sezóny jsme si tedy všichni nasbírali nějaké bodíky do bodovaní ČP a už se těšíme na sbírání dalších na otevřené vodě.

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 8.

Fotografií 11.

Fotografií 18.

Otevřený jarní městský přebor žactva kategorie B+C

Ročníky: 2006-2009.; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 24. 3. 2018
Místo konání: TJ Tesla Brno, Brno-Lesná

Tyto závody pořádal nadační fond zakladatelů brněnského plavání a Klub plavecké školy Krokodýl Brno s pověřením Městského plaveckého svazu. Závody byly určeny pro žactvo kategorie B+C (ročníky 2006 až 2009). Na bazéně se nám tedy představili jak již zkušené 12ti-leté žactvo, tak i naši mladší z přípravek F a G.

Občas se sice stalo, že někteří neustáli tíhu okamžiku a nechali se diskvalifikovat za předčasný start, ale slzy jsme rychle zahnali vydařeným dalším startem! Doufám, že se závody všem plavcům líbili a již nyní se těší na další.

Stupně vítězů si vyplavali: Kryštof Šmehlík (6x zlato), Kuba Vítek (5x), Vojta Jílek (4x), Bára Prokešová (2x) a Petr Kolman (1x). Kluci neměli příliš velkou konkurenci, a tak ve štafetách (4×50 Pz i 4×50 Vz) obsadili vždy s velkým náskokem 1. místo, holky byly čtvrté na 4×50 Pz.

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 14.

Velká cena města Olomouce + Memoriál MUDr. Jana Opletala

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Eva Himrová
Termín: 17. 3. 2018
Místo konání: krytý bazén plaveckého stadionu Olomouc

V sobotu 17.3. 2018 jsme se s byť malou, přesto kvalitní výpravou vydali na jeden z tradičních zahajovacích závodů sezóny do Olomouce. S celkem 9ti plavci jsme si tak mohli prověřit formu na počátku nové sezóny na tratích 50, 100 a 200m většiny plaveckých disciplín.

Většina zaplavaných časů odpovídala zahájení sezóny na 50ti metrovém bazénu, přesto jsme se dočkali také několika osobních rekordů a dokonce i pár hodnotných umístění!

Na těchto závodech se tradičně nerozdávají medaile na stupních vítězů, krom hlavního závodu na 200PZ, kde Míša Kyselová ve finálové rozplavbě vybojovala  5.místo. Přesto se podařilo, i ve velmi kvalitní konkurenci,  probojovat na „medailová umístění“  a získat tak mj. finanční odměnu: Míši Kyselové za 1.místo na 100M, a dvakrát za 3.místo na 200M a 50M. A také Martin Čihák dosáhl na finanční odměnu za 2.místo na trati 200Z, kde za 1.místem zaostal o pouhých 67setin.

Závodníkům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci klubu!

Propozice  Seznam přijatých  Naše výsledky  Celkové výsledky

Fotografií 11.

Plzeňský vytrvalec

Ročníky: 2004 – 2010; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 16. – 17. 3. 2018
Místo konání: plavecký bazén Plzeň – Slovany

Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň letos v březnu pořádala již 30. ročník Plzeňského vytrvalce, který je pravidelně součástí naší jarní termínové listiny, a stejně jako v předešlých letech, i letos byly naše výkony a umístění hodně vidět!

Nejvíc medailí si domů odvezl Kryštof Šmehlík, jež byl 5x zlatý (50M, 50Z, 50K, 100Z, 100M) a 1x stříbrný (1500K). Na nejdelší trati, která byla plavaná jako Memoriál Jana Jezbery obsadil 1. místo Jakub Vítek (čas 20:07,68) a společně s Kryštofem obdrželi finanční odměnu a pohár! Kuba navíc získal ještě 1x stříbro (100Z) a bronz (50Z).

Těsně pod stupní vítězů skončil 2x na 4. místě Vojta Jílek (50Z, 100Z). TOP10 si vyplavaly ještě Bára Prokešová, Klára Svobodová a Inka Babánková.

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Karvinský motýlkářský trojboj

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 10. 3. 2018
Místo konání: krytý bazén Karviná

Do Karviné jsme tentokrát přijeli osobním autem, jelikož se jubilejního 20. ročníku Karvinského motýlkářského trojboje zúčastnilo z našich řad pouze 5 plavců (4 žáci ročníku 2006 a 1 trenér). Všichni útočili na osobní maxima a někteří i na oddílové rekordy.

Všech pět účastníků si z Karviné odvezlo alespoň dva osobní rekordy. Ani v jedné motýlkářské disciplíně nenašel přemožitele Kryštof Šmehlík – všechny tři tratě ovládl a tím i celý trojboj, za což získal finanční odměnu a velký pohár! Bonusová pro něj poté byla ještě stříbrná medaile za 50P.

Na stupně vítězů útočila i Klára Svobodová, které se bohužel nepovedl úvodní start na 50M, nabrané manko se jí již nepodařilo napravit a v trojboji skončila na 4. místě. Na 200M nebyla žádná žačka v její kategorii rychlejší a útěchou jí může být i krásný osobák na 100K o 2s!

Pro Inku Babánkovou byla 50M také osudnou – nechala se na ni disknout za předčasný start. Nebýt nepatrného pohybu na startovním bloku, obsadila by v trojboji 7. místo. Čtvrtým členem naší výpravy byl Vojta Jílek, který skončil v trojboji na 9. místě.

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme podobné a ještě lepší úspěchy příští víkend na Plzeňském vytrvalci!

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Sledujte nás

Ozvěte se nám

+420 737 833 651 | info@plavanikrokodyl.cz
Hradilova 107/11, Brno-Židenice, Česká republika

Přihlášení

Vytvořit účet