PONÁVKA:prodloužení odstávky Úvodní strana

Vážení plavci a rodiče,

rádi bychom vás informovali, že vzhledem k prodloužení prací při rekonstrukci bazénu Ponávka dojde k prodloužení odstávky. Předpokládaný termín otevření bazénu je v pondělí 2. prosince 2019. V případě dalších změn vás budeme informovat.

Děkujeme.

Kurzy začínají!!! Úvodní strana

Kurzy na TESLE, LUŽÁNKÁCH A V KOHOUTOVICÍCH jsou v plném proudu…

 

Nábory – letáček Úvodní strana

 

Keep swimming camp 2019 Úvodní strana

1. týden v červenci jsme se zúčastnili už podruhé plaveckého kempu Keep Swimming Camp a Racing kempu. Opět jsme získali nové poznatky od plaveckých hvězd jako jsou Petra Chocová nebo Sergej Fesikov a dozvěděli se spoustu zajímavých informací od světových trenérů Toma Fronka a Iana Turnera. Doufáme že získané znalosti a dovednosti zužitkujeme v nadcházejících sezónách. 🏊‍♂️🏊‍♂️🏆

Fotky z campu najdete v GALERII

Soustředění: Frenštát pod Radhoštěm Úvodní strana

Poslední červnový víkend se výběr družstev A, C a D zúčastnil soustředění s Australany ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tréninky vedl australsko-český trenér Tom Froněk. Na programu byla technika, ale i nějaké těžší série, ve kterých bylo znát, že v Austrálii opravdu ví, jak na plavání.😎 Všichni zúčastnění si soustředění moc užili a jsou vděční za nové zkušenosti, které jim trénování „poaustralsku“ přineslo..

Fotky ze soustředění najdete v GALERII

KURZY PLAVÁNÍ KONČÍ 21.6. Úvodní strana

Vážení rodiče, plavci,

plavání (pro všechny kurzy) na Tesle končí v letní sezóně v pátek 21. června! Závodní družstva budou pokračovat i v posledním červnovém týdnu, avšak pouze na Lužánkách. Informujte se u svého trenéra na podrobnosti.

Děkujeme a přejeme klidné prožití letních prázdnin!

4 krokodýli na OLYMPIÁDU! Úvodní strana

Velkého úspěchu dosáhla čtveřice našich plavců. David Chlebeček, Ruda Pěršala, Kryštof Šmehlík a Kuba Vítek byli za své výkony v této sezóně odměněni nominací na 9. letní olympijské hry dětí a mládeže, jež se uskuteční na konci června v Libereckém kraji ( https://odm.olympic.cz/2019 ). Mezi tříčlenný trenérský doprovod byl vybrán i náš trenér Michal Minář. Věříme, že se klukům podaří spolu s jejich trenéry udržet výkonnost i po Mistrovství ČR (15.-16.6. Plzeň/Zlín) a v Liberci budou co nejlépe reprezentovat náš klub, město Brno, ale i Jihomoravský kraj, v jehož barvách budou závodit.

Silvestrovská cena Vsetína Úvodní strana

Pár dní po štědro-večerní večeři se vypravili již tradičně krokodýlí nadšenci do Vsetína, kde proběhl 46. ročník Silvestrovské ceny Vsetína v plaveckém pětiboji. Šlo o poslední možnost v roce 2018, jak si vylepšit svá osobní (sezónní) maxima nebo ještě přepsat nějaký ten oddílový rekord.

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

BRNOCUP, Vyškovský kapr Úvodní strana

Náš klub pořádal v polovině prosince již 22. ročník Vánočních závodů „BRNO CUP“. Závody proběhly na domácí půdě na Lesné a byly určeny pro žactvo a nejmenší závodníky. První disciplínou byla trať 100m Polohový závod, který se plaval jako Memoriál Jiřího Brunna.

Své zastoupení jsme měli i na Vyškovském vánočním kaprovi. V místním AQ naši plavci po celou sobotu sbírali body za svá umístění do žebříčku týmu. Nakonec jsme obsadili 6. místo z 16ti zúčastněných klubů.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Zimní MČR dorostu+dospělých Úvodní strana

Ročníky 2003 a starší zakončily zimní sezónu již tradičně v Plzni na Slovanech, kde proběhlo další Zimní Mistrovství ČR dorostu a dospělých, jež bylo zároveň 8. kolem Českého ARENA poháru.

3 tituly MISTRA ČR, mnoho dalších cenných kovů a velké množství osobních rekordů… to byl výsledek několika-měsíční přípravy.

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Zimní Mistrovství ČR 12+13 Úvodní strana

Poslední měsíc v tomto roce odstartoval víkendem, který byl pro naše žactvo velmi důležitý a klíčový. Od konce prázdnin se tvrdě připravovali na vrcholnou akci: 12ti-leté žactvo mělo Zimní Mistrovství ČR v Prostějově a 13ti-letí odjeli na Zimní Mistrovství ČR do Mladé Boleslavi.

Výsledek: titul mistra ČR, 2x stříbrá medaile, mnohonásobné umístění v Top10 a téměř každý start přetaven v osobní rekord! Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

KPŽ Blansko, Vánoční Zlín Úvodní strana

Poslední listopadový víkend naši svěřenci strávili na dvou akcích. Celou sobotu se v Blansku snažily ročníky 2007 a 2008 předvést co nejlepší výkony, díky kterým by se kvalifikovali na vrcholnou akci – Pohár ČR. Probíhal zde tradičně Zimní krajský přebor mladšího žactva JmK.

Sobotu a nedělní dopoledne pak absolvovali naši starší žáci, dorostenci a dospělí na 55. ročníku Vánoční ceny Zlína. Šlo o poslední šanci, jak si vylepšit svá sezónní maxima a kvalifikovat se na Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých, jež se bude konat 13.-16.12. v Plzni na Slovanech.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

KPŽ Lesná, Plzeňské sprinty Úvodní strana

O víkendu 10. – 11. listopadu proběhly na TJ Tesle Brno kvalifikační závody na Mistrovství ČR žákovských kategorií – Zimní krajský přebor 12-, 13- a 14letého žactva.

Týden na to se vypravili naši dorostenci a dospělí dokonce na třídenní klání do Plzně na Slovany, kde otestovali svoji formu na 22. ročníku Plzeňských sprintů, které byly 7. kolem Českého ARENA poháru.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Velká cena Brna, MPŽ Úvodní strana

O víkendu 20. – 21. 10. se na bazéně za Lužánkami konal již 50. ročník Velké ceny Brna a naši dorostenci a dospělí u toho samozřejmě nechyběli.

V sobotu byly k vidění závody i na jiném brněnském bazéně – na TJ Tesla Brno, kde náš klub společně s NF zakladatelů brněnského plavání pořádal Otevřený podzimní přebor žactva kategorie B+C.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Blansko, N.Jičín, Vyškov Úvodní strana

V půlce října čekaly naše závoďáky tři různé podniky.

Sobotní dopoledne strávili naši nejmladší na Vyškovském hrošíkovi 2018. Současně se naši starší žáci a dorostencí zúčastnili 14. ročníku plaveckých závodů Memoriál Jaroslava Starého, které pořádal klub z Blanska.

Své zastoupení jsme měli i na 42. ročníku Malé ceny Nového Jičína (a současně 28. ročníku Ceny Moravské brány), kde nás reprezentovalo 6 plavců.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

VC Znojma, Mělice (DP) Úvodní strana

Uplynul teprve týden od začátku dalšího školního roku a naši žáci a dorostenci vyrazili na 51. ročník Velké ceny města Znojma v plavání.

Souběžně se uskutečnily závěrečné dva závody na otevřené vodě v Mělicích, kde byla možnost získat poslední cenné body do celkového hodnocení v Českém poháru dálkového plavání. V sobotu se plaval podnik O pohár Lídy Jelínkové a v neděli Podzimní rožeň a Superfinále žactva a kadetů.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Veselí, Račice, Pastviny Úvodní strana

V průběhu srpna pokračovala a postupně se blížila ke konci sezóna pro naše dálkové plavce. Postupně se konaly podniky ve Veselí nad Lužnicí – Veselská hodinovka; v Račicích – Mistrovství ČR na 5km, 20km a štafet; a na samém začátku září jsme vyrazili i na vodní nádrž Pastviny – Pastvinský maratón.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

TATRY 2018 Úvodní strana

Letos jsme pořádali již 4. ročník kondičního soustředění, který se koná na přelomu prázdninových měsíců – července a srpna.

Po Vysokých Tatrách letos šlapali krokodýli z Brna v termínu 28.7. – 4.8.2018.

Podívejte se do galerie, jaké výhledy se nám naskytly po zdolání náročných kopců. Příští ročník si už nenechte ujít a přidejte se k nám!

Fotogalerie

MČR žactva v DP (Opava) Úvodní strana

Přes víkend 21. – 22. července se v Opavě na Stříbrném jezeře konalo Mistrovství ČR žactva v dálkovém plavání a zároveň Slezský pohár – plavecký maraton od deseti k pěti.

Nejlepšího umístění dosáhla Verča Halvová, když si na trati 3km vyplavala (mezi žačkami r.n. 2008) titul vicemistryně republiky! Gratulujeme!

Report, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Letní sportovní tábor 2018 Úvodní strana

Začátkem letních prázdnin pořádal náš klub již tradičně letní sportovní tábor se zaměřením na cyklistiku. Téma letošního ročníku bylo „CESTOVÁNÍ ČASEM“.

Podívejte se do fotogalerie, jak jsme si tábor užili a příští ročník si už nenechte ujít a přidejte se k nám!

Fotogalerie

MČR12, MČR13, MČR14, Garoma+ Úvodní strana

Na přelomu června a července se konaly 3 mistrovské soutěže v kategorii žactva a krokodýli z Brna nechyběli ani na jedné z nich.

Nejúspěšnější byly ročníky 2006, které náš klub reprezentovaly na Letním Mistrovství ČR 12ti-letého žactva v Kopřivnici. Kryštof Šmehlík je dvojnásobným Mistrem ČR (200M a 400Pz) a několikanásobný medailista. Navíc jsme přidali zlato a stříbro z chlapecké štafety!

Hojné zastoupení jsme měli i mezi ročníky 2005, jež letos měly vrcholnou soutěž v Plzni – tam proběhlo Letní Mistrovství ČR 13ti-letého žactva.

A dali jsme o sobě vědět i mezi ročníky 2004, když se 2 naši starší žáci kvalifikovali na Letní Mistrovství ČR 14ti-letého žactva v Českých Budějovicích.

V neděli 1.7. se pak představili naši dálkoví plavci na Brněnské přehradě, kde se plaval Garoma+ maratón a zároveň 1. ročník Memoriálu Michala Šindeláře.

Reporty, výsledky a foto brzy naleznete po rozkliknutí odkazu.

PČR10, PČR11, Stuttgart, Seč Úvodní strana

Víkend 23. – 24. června byl bohatý na závody, když jsme měli své zastoupení na čtyřech závodech současně.

Konaly se mistrovské soutěže pro mladší žactvo: ročníky 2007 se snažily o co nejlepší umístění na Letním poháru 11ti-letých v Prostějově a ročníky 2008 vyrazily otestovat svoji formu na Letní pohár 10ti-letých do Nového Jičína.

Trojice mladších dorostenců nás (a současně i brněnské plavání) reprezentovala v německém Stuttgartu, kde proběhl již 43. ročník mezinárodních závodů.

A opět jsme měli své zastoupení na otevřené vodě – tentokrát se plavalo na vodní nádrži Seč, kde proběhl Memoriál M. Kroufka.

Reporty, výsledky a foto brzy naleznete po rozkliknutí odkazu.

KPŽ Lesná, MČR na 10km Úvodní strana

V sobotu a neděli 9. – 10. června proběhl v Brně na Lesné Letní krajský přebor staršího žactva, jež sloužil jako kvalifikační závod pro Mistrovství ČR: 12ti-letých v Kopřivnici, 13ti-letých v Plzni a 14ti-letých v Českých Budějovicích.

Současně jsme bojovali o zlepšení osobních rekordů a o kvalitní umístění na Boleveckém rybníce, kde proběhl další závod v rámci Českého poháru dálkového plavání – konalo se zde Mistrovství ČR na 10 km a zároveň Memoriál J. Fichtla.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Praha, KPŽ Blansko, Špinka Úvodní strana

Již tradičně se na začátku června konal závod v hlavním městě na Podolí, letos však Praha 2018 nebyla součástí Českého poháru, a tak na ni odcestovali jen někteří naši dorostenci a dospělí.

Současně se v sobotu 2. června představili naši mladší žáci v Blansku, kde byl na programu Letní krajský přebor 10ti- a 11ti- letého žactva – sloužící jako kvalifikační závody na Pohár ČR, tedy vrcholnou soutěž pro mladší žactvo.

A zastoupení jsme měli na i v rámci dálkového plavání – Marek Halva se zúčastnil závodu Na Špince přes Špinku.

Reporty, výsledky a foto brzy naleznete po rozkliknutí odkazu.

KPDD, Májové Brno, Kladno Úvodní strana

První májový víkend většina našich plavců strávila v Brně na Lužánkách, kde se v dopoledních hodinách konal Krajský přebor dorostu a dospělých a odpoledne odstartovaly závody pro starší žactvo – 44. ročník Májového Brna s mezinárodní účastí, které plynule pokračovaly až do nedělního dopoledne.

Své zastoupení jsme měli také v Kladně, kde se již rozjela sezóna 2018 i pro naše dálkové plavce. Celkem 14 plavců se zúčastnilo na místním bazénu 3. ročníku Námořní míle, jež je součástí Českého poháru DP.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

VC Ostravy, ŠPLOUCH Úvodní strana

Až na konci apríla odstartoval Český pohár svým 1. kolem a to 25. ročníkem Velké ceny Ostravy v plavání. A naši dorostenci a dospělí si ho samozřejmě nenechali ujít.

V neděli 29. dubna náš klub pořádal další letošní závod, tentokrát šlo o náborovou soutěž pro všechny zájemce z našich vlastních řad i přátelských klubů – Krokodýlí šplouch na TJ Tesla Brno.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Graz, Česká Třebová Úvodní strana

Třídenního klání v sousedním Rakousku se zúčastnil pouze úzký výběr z naší jinak početné základny závodních plavců. 7mi-členná skupina se vypravila na International Ströck ATUS Graz Trophy 2018.

Ve velmi početném zastoupení (27 plavců) jsme vlakem odcestovali s mladším a starším žactvem do České Třebové, kde se konal 32. ročník Ceny Třebovské lokomotivy.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Blansko, Wiener N., Praha Úvodní strana

V sobotu 14. dubna se představili naši starší žáci na 8. ročníku obnovených závodů Cena města Blanska, kde byl hlavním závodem 200Pz.

Na sobotu odpoledne a neděli dopoledne jsme vyrazili vyzkoušet – pro nás nové – závody poblíž Vídně – do Wiener Neustadtu, kde proběhl již 35. ročník mezinárodního Triumph-meetingu.

Naše „dálkoplazi“ čekalo v neděli 27. zimní MČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v DP pro rok 2018, které se uskutečnilo v Praze na Podolí.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Plzeň, Olomouc, Třebíč Úvodní strana

Je za námi další ročník Plzeňského vytrvalce! V pátek 16. března jsme odcestovali na Slovany na odpolední program (rozpis nabídl 50ti-metrové tratě a 200Pz), který pokračoval po celou sobotu, kdy se plavaly všechny 100 metrové tratě a hlavní disciplíny 800Vz a 1500Vz.

V sobotu 17. března se představili i naši dorostenci a dospělí – na Velké ceně města Olomouce. Závody byly soutěží jednotlivců i družstev a hlavním závodem byla 200Pz.

Drobné zastoupení jsme měli i v Třebíči, na 4. ročníku Laguna Cupu.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

SEMIFINÁLE družstev, Blansko Úvodní strana

Na začátku března, v sobotu 3.3., jeli naši nejmenší závoďáci posunout svá osobní maxima do nedalekého Blanska na 15. ročník Blanenského závodu.

Na celý víkend pak vyrazily dorostenky a ženy reprezentovat náš klub do Pardubic, protože se jim podařilo kvalifikovat do semifinále Mistrovství ČR družstev.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Zakladatelé, KPŽ na dl.tratě Úvodní strana

V sobotu 24.2. si naši žáci zazávodili na 50m bazénu – na Lužánkách, kde proběhl již 71. ročník závodů „O ceny zakladatelů brněnského plavání„. Pro některé z mladších žáků šlo o premiéru na dlouhém bazénu.

Ihned po ukončení se na bazén dostavil i zbytek našich závoďáků (dorostenci a dospělí) a celá naše závodní skupina plavala 800Vz nebo 1500Vz – odpoledne nás totiž čekal na Lužáneckém bazénu ještě Jarní krajský přebor na dlouhé tratě JmK.

Reporty, foto i výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

Silvestrovská cena – Vsetín Úvodní strana

Na samotném konci kalendářního roku si ještě jednou v této sezóně chtělo zazávodit 11 plavců našeho klubu, a proto vyrazili na dva půldny do Vsetína, kde se konal již 45. ročník Silvestrovské ceny v plaveckém pětiboji. Ve čtvrtek odpoledne odplavali 100M, 100Z a 100P; a v pátek dopoledne je čekaly dvě tratě: 100Vz a na závěr kombinace všech plaveckých způsobů – 400Pz (pro mladší žactvo 200Pz).

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

BrnoCup, Vyškov, Vánočka-Zlín Úvodní strana

Těsně před Vánocemi pořádal náš klub již tradičně na TJ Tesla Brno vánoční závody BRNO CUP 2017. Děkujeme všem klubům za velké množství přihlášených závodníků a za skvělou atmosféru!

Ve stejný den vyrazila šestice našich plavců na Vyškovského vánočního kapra, kde po celé dopoledne sbírali plavci body do týmového bodování a na závěr programu lovily tři nejlepší týmy živého kapra přímo z bazénu.

Sobotu a nedělní dopoledne strávili naši dorostenci a dospělí na Vánoční ceně Zlína, která byla zároveň posledním – desátým – kolem Českého ARENA poháru.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Zimní MČR 12ti-, 13ti- a 14ti- letých Úvodní strana

O víkendu se uskutečnily tři vrcholné akce, ročníky 2005 měly Zimní Mistrovství ČR 12ti-letého žactva v Kopřivnici, ročníky 2004 odjeli na Zimní Mistrovství ČR 13ti-letého žactva do Trutnova a nejstarší žáci (ročníky 2003) porovnali své síly na Zimním Mistrovství ČR 14ti-letého žactva v Prostějově.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Oddílové plavky Úvodní strana

Nový design plavek je již hotov! Co nevidět bude možné vyzkoušet si střihy a velikosti.

Budeme Vás informovat…

KPŽ Lesná, MČR dor.+dosp. Úvodní strana

V polovině listopadu se snažili starší žáci o co nejlepší výsledek v Brně na TJ Tesla, kde proběhl Zimní krajský přebor, který byl kvalifikačním závodem pro Zimní Mistrovství ČR 12ti-letých v Kopřivnici, 13ti-letých v Trutnově a 14ti-letých v Prostějově.

O týden později absolvovali svůj vrchol sezóny starší dorostenci a dospělí – odcestovali totiž na Zimní Mistrovství ČR, které již tradičně hostili v Plzni na Slovanech. Toto mistrovství bylo zároveň 9. kolem Českého ARENA poháru.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

VC Brna, KPŽ Blansko Úvodní strana

Po celé dva víkendové dny probíhalo v Brně na TJ Tesla již 8. kolo Českého poháru v plavání (ARENA CUP), a to 49. ročník Velké ceny Brna, kde samozřejmě nechyběli naši dorostenci ani starší žáci.

S konkurencí svedli boj i naši mladší žáci v Blansku, kde v sobotu místní klub tradičně pořádal Zimní krajský přebor 10- a 11- letého žactva.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Axis Cup, MS-liga Úvodní strana

Tento víkend se konalo další kolo Českého poháru v plavání (ARENA CUP), v pořadí již 7. a závody hostila Jihlava – Axis Cup 2017.

Na první listopadovou sobotu připadly i závody v Brně na Kraví Hoře, kam jsme vyslali naše nejmladší závoďáky na Moravsko-slezskou ligu.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Zimní lyžařské soustředění Úvodní strana

Jako každý rok, tak i v roce 2018 proběhne lyžařské soustředění v krásném prostředí Janských lázní v největším lyžařském resortu v Česku. Jelikož letos vychází „jarní prázdniny“ na začátek února, věříme v zaručenou dávku sněhu. Kdo s námi byl v předchozích letech, určitě zná naše zábavné večery plné společenkých her, které spojuje „téma“ celého týdne na horách. Kdo nebyl, může se podívat do fotogalerie, aby načerpal trochu atmosféry. Letos plánujeme navíc nabídku i pro závodní plavce zařazením dvou plaveckých tréninků na krytém bazénu v Trutnově. V případě zájmu stačí vyplnit přihláškuve které naleznete podrobné informace o celé akci.

Tešíme se na vás na horách!

Vsetín, Blansko, Vyškov Úvodní strana

Tento víkend jsme vyslali naše závoďáky třemi směry. V sobotu se zúčastnili mladší/starší žáci 13. ročníku Memoriálu Jaroslava Starého v Blansku a žactvo z přípravek vyrazilo do AQ ve Vyškově, kde proběhl Hrošík 2017.

Na celý víkend pak odjeli do Vsetína starší žáci a dorostenci, kde místní klub pořádal 41. ročník Malé ceny Nového Jičína a zároveň 27. ročník Ceny Moravské brány.

Reporty, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Informace na šk.rok 2017/18 Úvodní strana

Placení kurzů

Placení kurzů proveďte převodem na účet 2032926309 / 0800 s variabilním symbolem ve tvaru RRMMDD*17. Variabilní symbol se skládá z DATA NAROZENÍ ÚČASTNÍKAČÍSLA KURZU a ROKU.

Příklad:

  • datum narození 3. 4. 1999 s kurzem na bezénu Tesla pro tento rok = VS 990403517
  • hvězdičku * ve vzoru nahraďte číslem kurzu či bazénu = 1 Závodní plavání, 2 Ponávka, 3 Kohoutovice, 4 Kraví Hora, 5 TJ Tesla, 6 Lužánky, 7 soustředění, 8 Letní tábor nebo Zimní soustředění
  • u roku (tedy 2017, 208, …) na konci VS uvádějte vždy poslední dvě číslice (tedy 17, 18 atd.)

Pro jakýkoliv dotaz ohledně platby pište na ucetni@plavanikrokodyl.cz.

Základní informace – ke stažení ZDE

Den náborů na Kraví Hoře Úvodní strana

Tuto sobotu jsme se jako oddíl opět účastnili Dne náborů na Kraví Hoře. Na našem stánku jsme vítali všechny zájemce o plavání s fotkami ze všech akcí pořádaných naším klubem a z kurzů. Jako překvapení pro dětské i dospělé návštěvníky byla velká šlapací kára, o kterou byl obrovský zájem jak z řad dětí, tak dospělých i sportovců z jiných stánků. Na náš stánek zavítalo velké množství zájemců o plavání. Doufáme, že se s velkou z nich potkáme co nejdříve na kurzech. Všem návštěvníkům děkujeme za jejich veliký zájem o náš klub a nabídku kurzů.

Račice, Mělice Úvodní strana

Závody na začátku září se uzavřela sezóna pro dálkové plavce. O víkendu 2.-3.9. proběhla v Račicích Mezinárodní MČR na 5km, 20km a štafet. A o týden později jsme ještě vyrazili do Mělic, kde proběhl Podzimní rožeň a zároveň Superfinále žactva a kadetů.

Marek Skalník se stal v Račicích Mistrem ČR na 5km kadetů v kategorii K2 mezi ročníky 2003 a i díky výkonu z Mělic je absolutním vítězem Českého poháru kadetů v kategorii K2 mezi ročníky 2003. Náš klub se posunul v Českém poháru družstev na 13. místo se ziskem 2.381,5 bodů.

Report, výsledky i foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Opava, soustředění Tatry Úvodní strana

Na víkend 22. – 23. července se vydali naši dálkoví plavci do Opavy, kde byl na programu Plavecký maraton od deseti k pěti a zároveň 27. Mezinárodní Mistrovství ČR žactva.

Během dalšího víkendu jsme v početném zastoupení 22 dětí a 4 vedoucích odjeli z Brna do Vysokých Tater, kde proběhl již 3. ročník kondičního soustředění. Našlapali jsme necelých 100 km a obešli se bez vážnějších zranění!

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Kaunas, LMČR – Praha, Vltava Úvodní strana

Již ve čtvrtek 6. července začalo Letni mistrovství ČR 2017 dorostu a dospělých, jež se uskutečnil jako v loňském roce na venkovním 50m bazéně v Praze na Podolí.

Současně probíhala i velká akce v Litvě ve městě Kaunas, kde se uskutečnily Mezinárodní dětské hry 2017, a kde taktéž nechyběli naši plavci.

A v neděli 9. července uspořádala Bohemians Praha další závod v dálkovém plavání – O pohár Vltavy, jež se plaval na místní loděnici na Vltavě.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Ústí n/L, Pálava, LODM Úvodní strana

I v letošním roce jsme pro naše plavce zorganizovali celodenní výlet na CHKO Pálavu.

V sobotu si zajela trojice plavců do Ústí otestovat formu před blížícím se Mistrovstvím ČR – šlo o Ústecký pohár v plavání 2017.

Ve dnech 25. – 30. června v Brně proběhla Letní olympiáda dětí a mládeže. Od pondělí do středy jste mohli být na Lužánkách svědky představení nejlepších plavců z ČR mezi ročníky 2003-2005.

Report, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Propozice

Plavání končí 23.6.! Úvodní strana

Poslední plavání v tomto školním roce proběhne v pátek 23. 6.!

Všem plavcům i jejich rodinám přejeme příjemné prožití letních prázdnin a budeme se na Vás těšit opět v září.

PČR 10 a 11 let, Seč Úvodní strana

Sobota 17. 6. byla velmi důležitá pro ročníky 2006 a 2007, pro které šlo o vrchol sezóny. V Havířově se konal Letní pohár ČR 10.letého žactva a Prostějov pořádal Letní pohár ČR 11.letého žactva.

Dálkoplavci vyrazili na Sečskou přehradu, kde se proběhl závod O pohár Lídy Jelínkové.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

MČR 12-13-14 let, Tovačov Úvodní strana

O víkendu 10. – 11. června proběhla vrcholná akce této sezóny pro ročníky 2003 – Letní mistrovství ČR 14.letých v Pardubicích; pro ročníky 2004 – Letní mistrovství ČR 13.letých v Ostravě; a pro ročníky 2005 – Letní mistrovství ČR 12.letých ve Zlíně.

Souběžně vyrazili dva naši plavci na otevřenou vodu na Skašovský rybník, kde se v sobotu uskutečnil 6. ročník Tovačovského maratónu.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

Praha, KPŽ ml. žactva Úvodní strana

První červnový víkend strávili naši starší žáci, dorostenci a dospělí na 4. kole Českého ARENA poháru v Praze na Podolí. Na otevřeném 50m dlouhém bazénu usilovali o vylepšení svých osobních rekordů a mnozí z nich i o vyplavání limitu (do SCM a na EYOF).

Mladší ročníky (2006 a 2007) vyrazily v sobotu 3. června do nedalekého Blanska, kde místní klub pořádal Letní krajský přebor ml. žactva. Tyto závody byly kvalifikační na Letní Pohár ČR 10.letého žactva (Havířov) a Letní Pohár ČR 11.letého žactva (Prostějov).

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazů.

KPŽ staršího žactva Úvodní strana

Na konci května čekaly naše starší žáky důležité závody na Lesné. O víkendu 27.-28.5. se uskutečnil Letní krajský přebor na TJ Tesla. Šlo o kvalifikační závody na Letní Mistrovství ČR 12.letého žactva (ve Zlíně), 13.letého žactva (v Ostravě) a 14.letého žactva (v Pardubicích).

Report, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Ostrava, Uh.Brod, Šplouch Úvodní strana

Na samém konci dubna pořádali KPS Ostrava a Český svaz plaveckých sportů 24. ročník Velké ceny Ostravy v plavání. A naši junioři a někteří st. žáci na tomto 2. kole Českého ARENA poháru samozřejmě nechyběli.

Souběžně se v sobotu 29. dubna uskutečnil již 52. ročník závodu „O pohár Javořiny„. Týmy D, E a F vyrazily na celou sobotu do Uherského Brodu, kde bojovaly v soutěži družstev – vítězné družstvo převzalo putovní pohár.

A v neděli náš klub pořádal Krokodýlí šplouch, jež byl určen pro všechny zájemce z našich řad a přátelských klubů.

Vyškov, Graz Úvodní strana

Po Velikonocích jsme vyrazili v menším zastoupení na Velkou cenu města Vyškova, kde bylo hlavním závodem 400 metrů volným způsobem.

Plavci, kteří byli vybráni pro reprezentaci našeho klubu na zahraničních závodech v rakouského Grazu, vyrazili již ve čtvrtek v poledne na International Ströck ATUS Graz Trophy 2017.

Reporty, výsledky a foto naleznete po rozkliknutí odkazu.

Náchod, Znojmo Úvodní strana

Další podniky, které pomohly našim závoďákům otestovat formu, byly na programu v sobotu 8. dubna. Závodní družstvo E odjelo již v pátek na 29. ročník Modré stuhy města Náchoda, kde byl hlavním závodem prsařský dvojboj (50m a 200m). Závodní přípravky F a G pak zavítaly do Znojma, jež pořádalo 18. ročník Aprílové vlnky.

Reporty, výsledky a fotky naleznete po rozkliknutí odkazu.

Drak, MČR v dálkovém plavání Úvodní strana

Na „Apríla“ pořádal náš klub již 23. ročník Ceny brněnského draka. O den později vyjela drobná skupina dálkových plavců do hlavního města na Podolí, kde se zúčastnili Zimního Mistrovství ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v dálkovém plavání a zaplavali si tratě 3km nebo 5km.

Reporty, výsledky a fotky naleznete po rozkliknutí odkazu.

Plzeň, Karviná, Blansko Úvodní strana

Na začátku března jsme se vypravili na tři různé podniky. Nejpočetnější skupina našich závodních plavců odjela již v pátek na 29. ročník Plzeňského vytrvalce, kde je čekaly tratě 800m a 1500m volným způsobem. Svoje zastoupení jsme měli také na 19. ročníku Karvinského motýlkářského trojboje, kde se plavalo motýlkem 50, 100 a 200 metrů. A nejmenší závoďáci poměřili své síly s konkurencí v nedalekém Blansku na 14. ročníku Blanenského závodu.

Reporty, výsledky i fotografie naleznete po rozkliknutí odkazu závodu.

Vánoční prázdniny Úvodní strana

Výuka plavání na bazénech TJ Tesla Brno a Lužánky bude probíhat ještě tento týden, a pak nastane chvíle krásného odpočinku 19.12.16 až 3.1.17. Užijte si vánoční svátky v klidu a pohodě a bohatého ježíška.

Pohár ČR 10. a 11. letého žactva Úvodní strana

Celý prosinec probíhají vrcholné akce a ve vodě se svádí velké boje o medajle. V sobotu 10.12. chtěly uspět mezi konkurencí z celé Moravy ročníky 2006 na Poháru ČR 10.letých v Karviné! A zároveň se snažily o co nejlepší výsledek i ročníky 2005 na Poháru ČR 11.letých v Třebíči!

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

Zimní MČR 12., 13. a 14. letého žactva Úvodní strana

Z kraje prosince svoji sezónu zakončilo 15 našich reprezentantů na vrcholné akci – na Zimním Mistrovství ČR. Ročníky 2004 (12let) vyrazily do Trutnova, roč. 2003 (13let) plavaly o medajle v Mladé Boleslavi a roč. 2002 (14let) měly svoji poslední žákovskou republiku v Kopřivnici.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

VC Zlína, KPŽ v Blansku Úvodní strana

Na konci listopadu jsme se vypravili se staršími plavci na 9. kolo Českého poháru – na Vánoční cenu Zlína. Ročníky 2005 a 2006 v sobotu vyrazily pro co nejlepší časy do nedalekého Blanska na Zimní krajský přebor, odkud se snažily kvalifikovat na Pohár ČR (Morava) do Třebíče a Karviné.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

VC Brna, KPŽ na Lesné a ve Vyškově Úvodní strana

S druhým listopadovým víkendem byl pro Krokodýl spjatý Zimní krajský přebor staršího žactva v Brně na Lesné. O týden později se na témže místě konalo 8. kolo Českého poháru – Velká cena Brna. A v sobotu 19.11. si zajela zaplavat kvalifikační časy na pohár ČR i jedna naše svěřenkyně do Vyškova.

Reporty, foto a výsledky naleznete po rozkliknutí odkazů.

AxisCup, Trenčín, Krnov, liga Úvodní strana

O prvním listopadovém víkendu jsme se postarali o zápis ve výsledcích na 4 různých podnicích. V sobotu se konala Moravsko-slezská liga nejmladších na Kraví Hoře, zároveň se naši plavci zúčastnili poblíž polských hranic 38. ročníku Ceny Krnovska a také jsme byli pozvaní na Slovensko na plavecké preteky Pohár mesta Trenčín. Celý víkend pak strávili dva naši reprezentanti v Jihlavě, kde proběhlo již 7. kolo Českého poháru – Axis Cup.

Naše i celkové výsledky, fotografie i reporty naleznete po rozkliknutí odkazu – názvu závodu.

Plzeň, Znojmo, Trutnov Úvodní strana

V prvním říjnovém víkendu se naši trenéři a jejich svěřenci vypravili na tři odlišné podniky. Družstva B a C vyrazila na Velkou cenu Trutnova, kde se setkala i s mezinárodní účastí! Tým D zůstal na Jižní Moravě a zúčastnil se Malé ceny Znojma. A družstvo E si jelo vyzkoušet jednu z nejnáročnějších tratí – 400Pz – na Velkou cenu Plzně.

Reporty, výsledky a fotografie naleznete po rozkliknutí názvů závodu.

ME juniorů 2016 – 3. den Úvodní strana

Naše závodnice Barbora Janíčková měla jako první start na letošním Mistrovství Evropy juniorů 50 Znak a hned osobáček a nejen to – v rozplavbách i v semifinále překonaný dorostenecký rekord! Ve finále o něco pomalejší ale je z toho 7. místo o kterém se mi na začátku ani nesnilo. Ještě dopoledne jsme s holkama plavaly štafetu 4×100 PZ kde jsme obsadily vyborné 11. místo

Smuteční oznámení Úvodní strana

S bolestí v srdci oznamujeme, že nás dne 3.7.2016 opustila naše dlouhodobá členka, výborná sportovkyně a skvělá kamarádka Iva Hykrdová.
Nikdy na tebe nezapomeneme Ivčo!

Zálkadní informace 2016 – 2017 Úvodní strana

Informace o kurzech plavání pro školní rok 2016/2017

Přihláška na Letní tábor Úvodní strana

Jako každý rok pořádáme letní turistický a cyklistiký tábor v krásné lokalitě Borů u Křížanova. Těšíme se na Vás v našem letošním „cirkusovém programu“. Přihlášku můžete vyplnit online.

ME v krátkém bazénu Úvodní strana

Český svaz plaveckých sportů potvrdil nominaci na Mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli. Na posledním nominačním závodě VC Brna si splnila limit i naše závodnice Barča Janíčková, která pojede na Mistrovství jako nejmladší závodnice české výpravy.

Bára nás bude reprezentovat v disciplínách 50Z, 100Z a 50M.

Aktualizace: Barčina premiérová účast na mistrovství Evropy se chýlí ke konci. Dnes už ji čeká „jenom“ fandění. Proto je na místě krátká rekapitulace :))

100Z v novém osobním rekordu za 1:00,47 (26. místo)
* poslední postupový čas do semifinále byl 59,59
* chybělo jí 34 setin k překonání dorosteneckého rekordu

50M v novém osobním rekordu za 27,42 (28. místo)
* poslední postupový čas do semifinále byl 26,58

50Z zlepšený o 1setinu sekundy od času, kterým se na ME nominovala – 28,47 (31. místo)

Štafeta 4x50VZ (Kolářová, Seemanová, Svěcená, Janíčková),
Bára jako finišmanka zaplavala čas 25,26 a s celkovým časem 1:41,31 se holky umístily na posledním nepostupovém místě do finále.
* do finále jim chybělo 8 desetin
* nejmladší štafeta na ME (2x 1997, 2x 2000)

Výborná reprezentace nejen KPŠ Krokodýlu Brno, ale i českého plavání!

 

Výuka plavání v angličtině Úvodní strana

Na bazéně Ponávka byl zahájen kurz Kondičního plavání s výukou v angličtině. Anglická výuka probíhá v úterý od 18 – 19 hodin. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na email info@plavanikrokodyl.cz

Cena kurzu je 1.500 Kč za pololetí.

This year we have decided to start a swimming course in English. The course is opened for all age groups. It will take place on Tuesday from 6 to 7 p.m. at Ponávka swimming pool. If you are interested, you can email us for more information ( info@plavanikrokodyl.cz ). The course will run from 6th October 2015 to the end of January 2016. The fee is 1500 Czech crowns.

Tioka Jakub

Ročník narození: 2006

Tréninková skupina: Tým D (trenér: Michal Minář)

Nejhodnotnější výkon: 374bodů, 50 Volný způsob (12. – 13. 10. 2019 Malá cena Nového Jičína)

Kandidát pro členství v oddílové reprezentaci KPŠ Krokodýlu Brno.

Úspěchy:

2019

  • Účast na Letním Mistrovství ČR 13.letého žactva v Plzni

Fotografií 9.

Pastvinský maratón (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 31. 8. 2019
Místo konání: Pastvinská přehrada

V poslední srpnový den se naši plavci ukázali na Pastvinském maratonu, kde Marek Skalník získal 🥉 na 10 km v kategorii dorostu. Michal Vašata bral na trati 3km 🥈, na stejné distanci, ale v OPEN kategorii vyhrála Verča Pluháčková. Její mladší sestra Danča skončila 6. na kilometrovém závodě.

O týden později se budou konat poslední závody roku 2019 na otevřené vodě. A Krokodýl tam samozřejmě nebude chybět!!!🙂🐊🏆 @ Vodní Nádrž Pastviny

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Mistrovství ČR na 5km, 20km a štafet (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 24. – 25. 8. 2019
Místo konání: Labe aréna, Račice

Předposlední víkend v srpnu se konalo MČR na 5km, 20km a štafet v Račicích. Dobré výsledky si vyplaval Marek Halva, když skončil 2x na 4. místě na 5 a 10km a získal 🥉 na 3km. Jeho přípravě určitě pomohlo i dálkoplavecké SCM soustředění konané před MČR. Věříme, že se v dalším roce do SCM kvalifikuje znovu, stejně tak přejeme štěstí dalším našim plavcům. 🏊‍♂️🍀

Na trati 1km si vedli dobře Michal Vašata a Míša Kyselová, když získali 1. respektive 2. místo v OPEN kategorii. Marek Skalník a Anička Tesaříková obsadili v kategorii dorostu 6. a 7. místo, Marek si navíc zkusil i nejdelší distanc – 20km.

Zároveň se nám povedlo složit 2 štafety na 4×1,25km a to konkrétně ve složení:
Zuzka Vintrová, Marek Skalník, Anička Tesaříková a Michal Vašata, kteří skončili na 6. místě. Na 11. místě doplavali: Radka Podešťová, Míša Kyselová, Kuba Vítek a Marek Halva.

Dále se závodu zúčastnili a svým umístěním získali další body do ČP Maty Gec a Zuzka Vintrová.

V porovnání s minulým rokem jsme o několik příček zlepšili naše umístění v individuálních i štafetových startech!!! Jen tak dál! 🐊🏆 @ Labe aréna Ústeckého kraje

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Veselská hodinovka (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 11. 8. 2019
Místo konání: Pískovna Vlkov, Veselí nad Lužnicí

O uplynulých víkendech se konaly další dva závody ČP v dálkovém plavání – na Lipně a ve Veselí. Zúčastnila se jich trojice našich nadšených dálkoplavců: Marek a Verča Halvovi a Zuzka Vintrová. Nejlepšího umístění dosáhl Marek, když skončil těsně pod stupni vítězů na obou závodech na 4. místě, jednou na trati 3km, podruhé na pětikilometrové distanci. Z dívek lépe skončila Verča, která se umístila 2x na 5. místě ve Veselí na trati 1 a 3km. Zuzčino nejlepší umístění bylo 10. místo na pětikilometrové trati. Dalším závodem, na který Krokodýl vyrazí, je MČR konající se v Račicích, tak nám držte pěsti 🐊🏆🏆!!!

Naše výsledky  Celkové výsledky

O pohár starosty Černá (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 27. – 28. 7. 2019
Místo konání: Lipenská nádrž, Dolní Vltavice

O uplynulých víkendech se konaly další dva závody ČP v dálkovém plavání – na Lipně a ve Veselí. Zúčastnila se jich trojice našich nadšených dálkoplavců: Marek a Verča Halvovi a Zuzka Vintrová. Nejlepšího umístění dosáhl Marek, když skončil těsně pod stupni vítězů na obou závodech na 4. místě, jednou na trati 3km, podruhé na pětikilometrové distanci. Z dívek lépe skončila Verča, která se umístila 2x na 5. místě ve Veselí na trati 1 a 3km. Zuzčino nejlepší umístění bylo 10. místo na pětikilometrové trati. Dalším závodem, na který Krokodýl vyrazí, je MČR konající se v Račicích, tak nám držte pěsti 🐊🏆🏆!!!

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 24.

Letní Mistrovství Irska 2019, Dublin

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Petr Cvrček, Tadeáš Muzikant
Termín: 24. – 28. 7. 2019
Místo konání: National aquatic centre, Dublin, Irsko

Na konci července reprezentoval Krokodýl výběr ze závodních družstev na mezinárodních závodech v Irsku. Nejlépe si vedl Kryštof Šmehlík, který získal 3 medaile🥇🥈🥈, konkrétně v disciplínách 100 a 200 motýl a 400 polohový závod. V každém závodě si také několikrát vylepšil své osobní rekordy. Míša Kyselová se probojovala také do finále, kde obsadila 4. místo🥔. Na stejném 7. místě skončili Marek Skalník v disciplíně 400 kraul a Michal Vašata v disciplíně 100 znak. Ve finále na 400 kraul nás reprezentoval i Ruda Pěršala. Radka Podešťová si na 200 prsa zaplavala její letošní nejlepší čas a skončila 6., na 11. místě skončil ve stejné disciplíně David Krkoška. Dále nás reprezentovaly Peťa Chmelíková, Bára Prokešová a Kačka Vilímová.

Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně sil do nadcházející sezóny 🏊‍♂️💪🐊!

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie  

Slezský pohár – Plavecký maraton od deseti k pěti (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 20. – 21. 7. 2019
Místo konání: Stříbrné jezero, Opava

Na závody Slezského poháru konané v Opavě jsme odjeli s početnou výpravou se zastoupením v několika kategorií. V mistrovském závodě žactva na 5 km jsme získali 2. místo🥈 v podání Kuby Vítka, na 3km se umístila děvčata Danča Pluháčková a Verunka Halvová v TOP10 na 5. a 7. místě. V součtu nejdelších disciplín 5 a 10km se na 7. místě umístil Marek Skalník, jen 4 příčky za ním doplaval Marek Halva, v kategorii žen získala 21. místo Zuzka Vintrová. Další body do Českého poháru si připsali také Radka Podešťová, Veronika Pluháčková, Michal Vašata a Matyáš Gec. Blahopřejeme všem k záplavaným výkonům! 🐊🐊

@Stříbrné jezero – Sádrák

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 71.

Fotografií 25.

Fotografií 10.

Brněnský Garoma+ maratón (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 30. 6. 2019
Místo konání: loděnice TJ ČVK Brno, Brněnská přehrada

Poslední červnový den jsme se zúčastnili dálkoplaveckých závodů Garoma v Brně.

Výsledky 1km
MUŽI
🥇Sebastien Štaud
🥈Michal Vašata
🥉Marek Skalník
KADETI
🥇Rudolf Pěršala
🥈Marek Halva
STARŠÍ ŽAČKY
🥔Klárka Svobodová
5km
MUŽI
24.místo Tomáš Matuška
KADETI
8.místo Marek Halva
STARŠÍ ŽÁCI
🥇Kuba Vítek
ŽENY
🥉Míša Kyselová
KADETKY
10.místo Zuzka Vintrová

10km
MUŽI
🥔 Marek Skalník

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

 

44. Stuttgart International Swim Gala (Německo)

Ročníky: 2011 a st.; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 29. – 30. 6. 2019
Místo konání: Stuttgart (Německo)

Brno se tradičně účastní na konci června závodů ve Stuttgartu a i v letošním roce jsme měli na těchto závodech své zastoupení.

Za Krokodýl startoval na místním podniku Martin Čihák, který si doplaval pro 5 zlatých medailí: 50K, 50Z, 100Z (finále), 200Z a 50M a k nim přidal 3 stříbra: 100K (finále), 100M (finále) a 200K. Druhým zástupce byl Vojta Jílek, který bral dvě brambory ve svých hlavních disciplínách – 100Z a 200Z.

Závody byly, jako každým rokem, skvěle organizačně zvládnuté, bez časových prodlev a navíc nám přálo po celou dobu krásné počasí. Výlet do Stuttgartu jsme brali jako příjemné zakončení letní sezóny 2019 a určitě budeme na startu i v příštím roce na 45. ročníku!

Naše výsledky  Výsledky Brno  Celkové výsledky  Fotogalerie

Letní olympiáda dětí a mládeže ČR

Ročníky: 2005 – 2007; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 24. – 26. 6. 2019
Místo konání: Liberec

Na Olympiádě dětí a mládeže reprezentovalo JmK v plavání z našeho klubu kvarteto kluků. Za ročník 2006 to byl Kryštof Šmehlík a Jakub Vítek a z ročníku 2005 Rudolf Pěršala a David Chlebeček. Mezi tříčlenný trenérský doprovod byl vybrán i náš trenér Michal Minář.

Celá akce pro nás začla již ve čtvrtek 20. června, kdy jsme uspořádali třídenní mini-soustředění ve wellness v Kuřimi. Cílem bylo, aby se děti mezi sebou seznámily a navodili jsme týmovou soudržnost ještě před odjezdem do místa dění LODM.

V neděli 23.6. nás bus odvezl od BVV do Liberce, proběhlo ubytování a následný přesun do Home Credit Arény na slavnostní zahájení. V pondělí byl na programu pouze odpolední blok (50K, 1P, 4K). Zato úterý a středa byli již o poznání náročnější, protože jsme trávili na bazéně celé dopoledne rozplavbami (úterý 2M, 1Z, 2Pz, 2K a středa 2P, 1K, 2Z, 1M) a po necelých dvou hodinách se již vraceli na finálový blok, který trval až do 20. hodiny.

Ve finále byl nejúspěšnější Kryštof, který získal 3x stříbrnou medaili (2M, 2Pz a 1M) a jednou se do finále probojoval i Ruda (5. místo na 2Z). Davidovi ani Kubovi se do finále nepodařilo dostat, i tak ale zaplavali krásné časy a vylepšili si svá osobní maxima.

Ve čtvrtek jsme navštívili centrum Liberce, přesunuli se do Jablonce nad Nisou zafandit holkám a klukům z JmK, kteří hráli finále v basketbale – oba celky nad svými soupeři zvítězily! A večer na nás čekala opět Home Credit Aréna a slavnostní ukončení celé olympiády.

Jihomoravský kraj skončil mezi krajy na 3. místě (za Prahou a těsně za Středočeským krajem).

Poslední přespání ve velkém vedru a v pátek ráno již návrat zpět do Brna.

Děkujeme klukům za vzornou reprezentaci našeho klubu, ale i Jihomoravského kraje!

Naše výsledky  Výsledky JmK  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 16.

Letní Mistrovství ČR dorostu a dospělých 2019 (4. kolo ČP)

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 20. – 23. 6. 2019
Místo konání: České Budějovice

Ve dnech 20.-23.6.2019 se konalo Mistrovství České republiky v Českých Budějovicích.

Krokodýl získal 9 medalí:
6x🥇
1x🥈
2x🥉

David Tomandl ve své kategorii staršího dorostu získal 3x zlato na 50 kraul, 100 kraul a 100 motýl a 1x bronz na 50 motýl. V kategorii OPEN získal 3. místo na 100 kraul.

Martin Čihák ovládl v kategorii staršího dorostu znakové disciplíny a získal 3x zlato. V kategorii OPEN zároveň vybojoval 2. místo na 50 znak, 4. místo na 100 znak a 5. místo na 200 znak.

Míša Kyselová vybojovala v kategorii OPEN 5. místo na 200 motýl a 7. místo na 100 motýl.
Filip Odstrčil se na 100 prsa v kategorii OPEN umístil na 6.místě.
Anička Tesaříková získala ve starším dorostu 4. místo na 1500 kraul.

Na MČR se dále nominovali Majda Holešovská, Barča Slatinská, Marťa Páleníková a Adam Prokeš.

Děkujeme všem našim závodníkům a přejeme hodně úspěchů v další sezoně!!! 🐊

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 10.

Letní Mistrovství ČR 14. letého žactva

Ročníky: 2005; vedoucí výpravy: Tadeáš Muzikant
Termín: 15. – 16. 6. 2019
Místo konání: Zlín

O víkendu z 15. na 16. června se šestičlenná skupina starších žáků v čele s trenérem Tadeášem Muzikantem zúčastnila Mistrovství České republiky 14letých ve Zlíně. Na závody vyrazili už v pátek dopoledne, aby byli pořádně odpočatí a připravení zaplavat skvělé výkony.

V sobotu to šlo už od rána výborně – David Krkoška zaplaval skvělé 14. místo na 100P, David Chlebeček 10. místo na 200M, Ruda Pěršala se umístil na 200VZ, 400VZ a 100Z do 15. místa.

V neděli skvělé výkony pokračovaly. Kačka Vilímová si vybojovala 10. místo na 100M, Ruda (200Z) a David Krkoška (200P) zaplavali shodně na 11. místě. David Chlebeček se v neděli umístil na disciplíny 100M, 100K a 400PZ do 18. místa. MČR se dále účastnili i Kryštof Katrňák a Petra Chmelíková, kteří podpořili naši výpravu jak v osobních startech tak i ve startu mixové štafety.

Trenéři jsou s výkony na MČR velice spokojení a doufají, že na zimním mistrovství se dostaví ještě lepší výkony než nyní.

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky

Letní Mistrovství ČR 13. letého žactva

Ročníky: 2006; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 15. – 16. 6. 2019
Místo konání: Plzeň – Slovany

Letní sezóna začala ve středu 3. ledna a od té doby ročníky 2006 naplavaly 500-600km, strávily ve vodě přes 200hod a dalších 50 na suchu… bohužel, i přesto to některým plavcům nestačilo k tomu, aby se kvalifikovali na MČR. Těmi šťastnějšími byli: Vojta Jílek, Barča Prokešová, Klárka Svobodová, Kryštof Šmehlík a Kuba Vítek. Tato pětice krokodýlů vyrazila v termínu 14.-16.6. do Plzně na Slovany, kde chtěla zúročit víc než pěti-měsíční dřinu a „porvat“ se s ostatními účastníky o co nejlepší umístění a zároveň o co nejlepší čas.

Nejúspěšnějším plavcem byl Kryštof, který se stal trojnásobným Mistrem ČR (200M, 200Pz a 400Pz) a stříbrným medailistou na 100M. Těsně pod stupni vítězů skončil na 200P, kde si doplaval pouze pro bramboru. Rarita: na 2M a 2Pz byl na setiny ve shodném čase s plavcem z USK Praha, resp. Jihlavy.

Jakub zaplaval 6. místo na 1500Vz, kde bohužel od 500m chytal křeče do celého těla, a tak nemohl svést řádný boj o lepší umístění. Do TOP10 však doplaval ještě na 200K, 400K a 200Z.

Klárka si doplavala pro hezké časy na 400Vz (9. místo) a 800Vz (11. místo). Vojta se umístil ve 4 disciplínách do 20. místa (nejlépe 15. místo na 200Z). A Barča se kvalifikovala pouze na 200Pz, kde si zaplavala osobní rekord na 50m bazéně o 10s. V neděli jsme složili i mixovou štafetu: v polohové jsme obsadili 8. místo a na kraula dokonce 5. místo!

I když občas zlobí (jen tak, abych o nich věděl) a neplní pokyny trenéra, zaslouží si velký obdiv, protože v této sezóně udělali obrovský kus práce v technice a vynaložili nemalé úsilí, aby mohli v Plzni být => já jako trenér jsem pyšný na to, že mám za svěřence právě je (celou tréninkovou skupinu) a za nic bych neměnil!!!

Ps. velké díky patří i rodičům za příjemnou spolupráci a také klubu za materiální a finanční zabezpečení po celou sezónu!

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Mistrovství ČR na 10km, Memoriál J.Fichtla (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Jiřina Cvrčková
Termín: 8.- 9. 6. 2019
Místo konání: Bolevecký rybník, Plzeň

O víkendu 8.-9.6. odjela výprava tří kluků (Skalník, Halva a Fales) a dvou děvčat (Vintrová a Halvová) na „Bolevák“. Od nominace na Mitrovství Evropy juniorů jsme nečekali mnoho, i tak ale mohly výsledky dopadnout lépe. Zato MČR na 10km bylo už  podstatně rychlejší, kluci plavali parádně, Zuzku bohužel přinutil kašel předčasně ukončit. Verunce se všechno podařilo a odvezla si zaslouženě medaile. Dobrá organizace závodů, vydařené počasí, spokojení závodníci… byl to povedený víkend.

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 6.

Na Špince přes Špinku

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy:
Termín: 1. 6. 2019
Místo konání: rybník Špinka, Zábrodí u Červeného Kostelce

Dne 1.6. se konaly závody na Špince, náš klub reprezentovala Verunka Halvová, která svůj závod na 3km bohužel nedoplavala kvůli studené vodě. I tak je ale třeba ocenit její odvahu. Dále náš klub reprezentoval v závodě veřejnosti na 1km její táta Petr Halva, který skončil bronzový!

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Vienna International Swim Meet 2019

Ročníky: 2010 a st.; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 30. 5. – 2. 6. 2019
Místo konání: Vídeň, Rakousko

Na přelomu května a června se Krokodýl zúčastnil závodů Vienna International Swim Meet 2019, konaných ve Vídni. I přesto, že závody trvaly každý den velmi dlouho, tak si odsud plavci odvezli několik osobáčků. Byli to především Anička Tesaříková, Honza Jaskulka, Adam Prokeš a Sebastien Štaud. Na 800 kraul získala navíc Maruška Holešovská 2. místo 🥈a na 100 prsa získal Adam Prokeš 3. místo🥉. Finále si vyplavala Míša Kyselová na 200 motýl.

Krokodýl všem gratuluje k dobrým výkonům na takto náročných závodech! 🏊‍♂️🏊‍♀️🐊

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Fotografií 6.

Tovačovský maratón (DP)

Ročníky: 2009 a st.; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 25. 5. 2019
Místo konání: Skašovský rybník, Tovačov – Anín

Dne 25.5. se konaly závody v dálkovém plavání v Tovačově, od nás se těchto závodů zúčastnili dva plavci: Marek Halva, který plaval 5km a vyhrál svoji kategorii a Petr Fales, který plaval 3km a taktéž vyhrál svoji kategorii. Oběma závodníkům k jejich úspěchům gratulujeme.

Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Letní krajský přebor 12-, 13- a 14letého žactva

Ročníky: 2005 – 2007; vedoucí výpravy: Tadeáš Muzikant
Termín: 25. – 26. 5. 2019
Místo konání: TJ Tesla Brno, Brno – Lesná

V sobotu 25.5. a neděli 26.5. proběhly nominační závody na Mistrovství ČR staršího žactva. Před závody panovala drobná nervozita jak ze strany dětí, tak i trenérů. Avšak po zaplavání prvních časů se vše změnilo k lepšímu. Osobák za osobákem a spousta umístění. Děti tento víkend zaplavaly krásné časy a lze říct, že někteří už mají své místo na MČR jisté. U ostatních musíme čekat, zda se nakonec kvalifikují.

Velmi ceněných výsledků a krásných umístění dosáhli Kryštof Šmehlík, Rudolf Pěršala, Klára Svobodová, David Chlebeček, Jakub Vítek, Petra Chmelíková, Amálie Holešovská, Katka Vilímová, Vojta Jílek a David Krkoška.

Zmíněným plavců i ostatním účastníkům blahopřejeme k osobním rekordům.

Propozice  Naše výsledky  Celkové výsledky  Fotogalerie

Sponzoři

Sledujte nás

Ozvěte se nám

+420 737 833 651 | info@plavanikrokodyl.cz
Hradilova 107/11, Brno-Židenice, Česká republika

Přihlášení

Vytvořit účet