2019-06-21T09:19:51+00:0015/06/19|Termínovka, Termínovka 2019 jaro|

Ročníky: 2006; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 15. – 16. 6. 2019
Místo konání: Plzeň – Slovany

Letní sezóna začala ve středu 3. ledna a od té doby ročníky 2006 naplavaly 500-600km, strávily ve vodě přes 200hod a dalších 50 na suchu… bohužel, i přesto to některým plavcům nestačilo k tomu, aby se kvalifikovali na MČR. Těmi šťastnějšími byli: Vojta Jílek, Barča Prokešová, Klárka Svobodová, Kryštof Šmehlík a Kuba Vítek. Tato pětice krokodýlů vyrazila v termínu 14.-16.6. do Plzně na Slovany, kde chtěla zúročit víc než pěti-měsíční dřinu a “porvat” se s ostatními účastníky o co nejlepší umístění a zároveň o co nejlepší čas.

Nejúspěšnějším plavcem byl Kryštof, který se stal trojnásobným Mistrem ČR (200M, 200Pz a 400Pz) a stříbrným medailistou na 100M. Těsně pod stupni vítězů skončil na 200P, kde si doplaval pouze pro bramboru. Rarita: na 2M a 2Pz byl na setiny ve shodném čase s plavcem z USK Praha, resp. Jihlavy.

Jakub zaplaval 6. místo na 1500Vz, kde bohužel od 500m chytal křeče do celého těla, a tak nemohl svést řádný boj o lepší umístění. Do TOP10 však doplaval ještě na 200K, 400K a 200Z.

Klárka si doplavala pro hezké časy na 400Vz (9. místo) a 800Vz (11. místo). Vojta se umístil ve 4 disciplínách do 20. místa (nejlépe 15. místo na 200Z). A Barča se kvalifikovala pouze na 200Pz, kde si zaplavala osobní rekord na 50m bazéně o 10s. V neděli jsme složili i mixovou štafetu: v polohové jsme obsadili 8. místo a na kraula dokonce 5. místo!

I když občas zlobí (jen tak, abych o nich věděl) a neplní pokyny trenéra, zaslouží si velký obdiv, protože v této sezóně udělali obrovský kus práce v technice a vynaložili nemalé úsilí, aby mohli v Plzni být => já jako trenér jsem pyšný na to, že mám za svěřence právě je (celou tréninkovou skupinu) a za nic bych neměnil!!!

Ps. velké díky patří i rodičům za příjemnou spolupráci a také klubu za materiální a finanční zabezpečení po celou sezónu!