2018-06-25T10:16:54+00:0005/05/18|Termínovka, Termínovka 2018 jaro, Závody|

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Petr Cvrček
Termín: 5. 5. 2018
Místo konání: bazén aquaparku Kladno

Na začátku května jsme se zúčastnili dálkového závodu Námořní míle, který je, jako jeden z mála dálkových závodů, plaván na bazéně a ne na otevřené vodě. Ve všech disciplínách získal Krokodýl medaile.

Na trati 1/2NM (926m) plavali za Krokodýl Danča Pluháčková a Verča Halvová, obě tuto disciplínu plavaly poprvé, přesto se jim podařilo vybojovat: Danči 2. místo a Verči 5. misto.

Na 1NM (1852m) si kluci Marek Skalník, Ivan Kolman a Marek Halva rozebrali první tři místa v kategorii kadetů. Ve starším dorostu zvítězil Kuba Souček. U dívek vybojovaly dvě zlata Bára Prokešova a Míša Kyselová, která mj. získala 1. místo i na 2NM (3704m). Stejně tak zvítězila na trati 2NM i Klárka Svobodová.

Z borců si na 2NM na stupně vítězů pro zlato a stříbro vylezli Matyáš Gec a Ivan Kolman; Petr Fales skončil na 6. místě. V nižší kategorii se Petr Kolman nenechal zahanbit a ve své kategorii bral taktéž zlatou medaili, stejný kov získal mezi staršími dorostenci i Kuba Souček.

Plavat nově přidanou disciplinu 3NM (5556m) se na 25metrovém bazénu odvážili jen 4 Krokodýlové. Všichni udatně bojovali a nakonec si domů odváží Marek Skalník a Verča Pluháčková stříbro, Zuzka Vintrová bronz a Marek Halva bramborovou medaili.

Celkem Krokodýl získal tedy z 19 startů 16 medaili. Snad nám takové úspěchy vydrží i na další závody (naštěstí už) na otevřené vodě.