2017-05-28T14:33:33+00:0001/10/16|Termínovka, Termínovka 2016 podzim, Závody|

Kategorie: OPEN, vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 1. 10. 2016
Místo konání: Plzeň – Radbuza

V pátek, poslední zářijový den, jsme vyrazili s nejmladšími závodními plavci z družstva E do Plzně, kde jsme přespali v hotelu Bayer a druhý den se po snídani již před 7. hodinou ranní rozcvičovali na bazéně. Závody jsme pojali čistě tréninkově, především jsme si jeli vyzkoušet jednu z nejnáročnějších tratí – 400Pz – a také se podívat na konkurenci z Čech. Na trati 1500K navíc startoval i olympionik Jan Micka, což především kluky nenechalo vůbec chladnými :)).

Věřím, že si tito 10ti a 11ti -letí plavci odvezli z Plzně mnoho zkušeností, které je posunuly zase o level výše, jak do dalších závodů tak zejména pro další tvrdou práci v trénincích.

Na závody na Radbuzu se k nám připojili i dva zkušení závoďáci z týmu A, kteří díky svým výkonům patřili k oporám týmu. Především stojí za zmínku výkony Michala Vašaty, který se umístil na stupních vítězů za každý svůj start. 3x se stal vítězem (100K, 400Pz a 100Z) a dále obsadil 1x 2. místo (100M) a 1x 3. místo (1500K).

Závody byly sice fyzicky náročné (v 7h začínalo rozplavání a v 19:30 skončil odpolední blok), ale od dětí i od rodičů jsem obdržel velmi pozitivní zpětné reakce, tudíž příští rok do Plzně rád zavítám znovu.