2016-11-16T09:49:41+00:0005/12/15|Termínovka, Termínovka 2015 podzim, Závody|

Ročníky 2003; vedoucí výpravy: Ivo Tejnil
Termín: 5. – 6. 12. 2015
Místo konání: Trutnov

O prvním prosincovém víkendu se 9 našich dvanáctiletých plavců zúčastnilo mistrovství ČR, které se letos konalo v Trutnově. Po výborně zaplavaných krajácích jsme se mohli pyšnit druhým největším počtem přijatých startů, za Slávií z Plzně.

Hned dopoledne jsme slavili první bronzový medajlový úspěch, o který se v krásném osobáku postarala Marťa Páleníková na 100P. Na tuhle parádu navázala kraulová štafeta holek, která byla taktéž bronzová. Kluci na polohu podali výkon v říši snů a obsadili místo druhé.

Odpoledne to cinkalo bronzově znova, o nečekaný medajlový úspěch se postaral Lukáš Rýznar, který 100Z zaplaval za 1:11,5 a o 4s vylepšil osobní rekord. Na Lukášův úspěch navázala polohová štafeta holek, která byla stříbrná.

V neděli jsme měli ještě jedno velké želízko v ohni, a to Marušku Holešovskou na 400PZ, která skvěle ustála tlak na ni směřovaný a po krásném a napínavém závodě, kde první tři závodnice dohmátly v 1s, obsadila 3. místo. Zaplavala v obrovském 8s vylepšeném osobním rekordu za 5:32.

Za sebe, jako trenéra, bych chtěl všechny naše plavce moc pochválit, s jakou zodpovědností se zhostili celého mistrovství a za opravdu patrný posun k příčkám zcela nejvyšším.

Moc díky a všechna čest! Byl to zážitek.