Často kladené otázky

Často kladené otázky2023-11-03T18:30:59+00:00

Plavání je vhodný sport pro posílení celého těla a pro jeho správný rozvoj. Pro nejmenší děti je plavání jedna z prvních sportovních aktivit, kterých se mohou účastnit. Plavání je velmi přínosné pro vývoj dítěte a jeho zdraví i z hlediska otužování, a to i v krytých bazénech. Pro dospělé a starší osoby je plavání naopak vhodné jako kompenzace k různým jiným sportům, popřípadě k zaměstnání. Je však důležité dodržovat správnou techniku provedení, tak aby si plavec zbytečně nepřemáhal některé svaly či klouby, s tím Vám naši instruktoři velmi rádi poradí. Zároveň je plavání nenáročné pro klouby a záda a má mnoho benefitů – pomáhá snižovat stres nebo zlepšovat kondici. V neposlední řadě je také plavání velmi důležité pro bezpečný pohyb nejenom dětí u vody.

Rozdíl spočívá v přístupu trenéra. Ve zdokonalovacím kurzu učíme další styly a zdokonalíme techniku. U kondičního kurzu se soustředíme na vysvětlení a opravu techniky.

Kliknutím na tlačítko PŘIHLÁŠKA, které je v pravém horním rohu našeho webu. Poté klikněte na tlačítko NOVÁ REGISTRACE (pod banerem v tmavším obdelníku) a postupujte dle dalších pokynů. Vždy vyplňujte údaje toho, kdo bude kurz navštěvovat!! Pokud přihlašujete dítě zaklikněte „dítě“ a vyplňujte údaje dítěte, pokud se hlásíte na kurz pro dospělé zaklikněte „dospělý“

Ne. Na kurz přijďte tehdy, když máte kurz zapsaný v rezervačním systému ve složce „Náhradový systém“ => „Kurzy“ ve stavu „Rezervovaný“ (kurz ještě není uhrazený, ale počítáme s účastníkem). Po úhradě na základě zaslané faktury bude kurz ve stavu „Schválený“ a budete moci omlouvat lekce.

Po kliknutí zde, přihlášku naleznete v konkrétní letní aktivitě v dolní části.

Ne, o prázdninách ani státních svátcích se neplave. Kurzy probíhají v rámci pololetí – od začátku září do konce ledna a od února do konce června. Jednotlivá data lekcí jsou viditelná po přihlášení do rezervačního systému ve složce „Náhradový systém“ => „Lekce“.

BazénZačátek kurzuOdpovědná osoba
TJ Tesla – Halasovo náměstí – Lesná5.9.2023Ing. Zdeňka Šamánková, tel:+420606454352
Lázně Ponávka5.9.2023Jiřina Cvrčková, tel:+420737833651
Bazén Kohoutovice6.9.2023Alena Foltýnová, tel:+420723463626
Bazén Kraví hora13.9.2023Věra Levíčková,

Ano, je možné si nahradit 3 lekce za pololetí, pouze však pokud je lekce omluvena v rezervačním systému Auksys do 9:00 v den konání lekce. Omluvenky neposílejte instruktorům, zadávejte je do rezervačního systému.

Ne, protože jen plavec, který má platnou přihlášku má i současně platné pojištění. Bez odpovídajícího pojištění nelze plavce do bazénu pustit.

Ano, první zkušební lekce je zdarma, ale z důvodu pojištění je vhodné mít už vyplněnou přihlášku. Zkušební lekci si vždy předem domluvte se zodpovědnou osobou na daném bazénu.

BazénZačátek kurzuOdpovědná osoba
TJ Tesla – Halasovo náměstí – Lesná5.9.2023Ing. Zdeňka Šamánková, tel:+420606454352
Lázně Ponávka5.9.2023Jiřina Cvrčková, tel:+420737833651
Bazén Kohoutovice6.9.2023Alena Foltýnová, tel:+420723463626
Bazén Kraví hora13.9.2022Věra Levíčková

Plavky, ručník, plavci s delšími vlasy musí mít plaveckou čepici, případně pantofle a plavecké brýle.

Ano, je možné čerpat příspěvky prostřednictvím projektu Darujeme kroužky dětem. Pokud chcete příspěvek využít musíte mít u nás již rezervované místo přes naši „přihlášku“ dále postupujte podle instrukcí na webu www.darujemekrouzky.cz.
Pokud chcete uplatnit příspěvek od pojišťovny nebo možnosti příspěvků od Vašeho zaměstnavatele, napište nám na ucetni@plavanikrokodyl.cz.

Většinou to provozovatelé bazénu nemají moc rádi, ale u velmi malých dětí to většinou akceptují. Doporučujeme pohyb rodičů v šatnách minimalizovat.

Na žádný z bazénů, kde probíhají naše kurzy, není vstup rodičů povolen z nařízení provozního řádu bazénu. Na bazénu TJ Tesla můžete sledovat své děti z balkonu.

Nalezené věci se skladují u šatnářek bazénu, případně u provozní nebo u plavčíka.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám a my Vám ji rádi zodpovíme: