Cena Brněnského draka

Cena Brněnského draka2024-03-13T13:37:22+00:00

Cena Brněnského draka jsou mezinárodní plavecké závody pořádané pro nejstarší žákovskou kategorii A a dorostenecké kategorie, závodí zde tak plavci ve věku 13 let a starší. Pro řadu z nich jsou tyto závody důležitým kontrolním bodem v sezóně vzhledem k nadcházejícím Letním mistrovstvím České Republiky.

Vysokou úroveň závodů zaručuje účast několika žákovských i dorosteneckých mistrů ČR a juniorských reprezentantů. Tento ročník bude zároveň hostit i ukrajinské plavce, kteří v této těžké době našli zázemí v českých klubech.

Na závody se každoročně sjíždí velký počet plavců ze všech koutů ČR a také ostatní států (celkem přes 250 plavců), proto tyto závody pořádáme na bazénu Za Lužánkami, který má dostatečné prostory.

Po celosvětovém sdružení plaveckých sportů s Para sportovci v roce 2023 jsme se rozhodli udělat změnu v závodě. V letošním ročníku bude poprvé v České Republice zařazen přímo do programu i závod pro Paraplavce.

Hlavním motivem závodu je Kraulový čtyřboj, který se skládá z tratí od 50 do 400 kraul. Vítězové tohoto Kraulové čtyřboje vyhrají ve svých věkových kategoriích poháry, které pravidelně věnuje primátorka města Brna paní JUDr. Markéta Vaňková, která zároveň drží záštitu nad závodem.

Za nejlepší bodové výkony dle AQUA bodů obdrží nejlepší závodník a závodnice putovní pohár Kamila Čepeláka věnovaný firmou BornToSwim.

Závody se konají vždy v polovině letní sezóny na začátku dubna.

Závody jsou zařazeny v termínové listině Českého svazu plaveckých sportů zde.