Ročníky: 2005 – 2007; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 24. – 26. 6. 2019
Místo konání: Liberec

Na Olympiádě dětí a mládeže reprezentovalo JmK v plavání z našeho klubu kvarteto kluků. Za ročník 2006 to byl Kryštof Šmehlík a Jakub Vítek a z ročníku 2005 Rudolf Pěršala a David Chlebeček. Mezi tříčlenný trenérský doprovod byl vybrán i náš trenér Michal Minář.

Celá akce pro nás začla již ve čtvrtek 20. června, kdy jsme uspořádali třídenní mini-soustředění ve wellness v Kuřimi. Cílem bylo, aby se děti mezi sebou seznámily a navodili jsme týmovou soudržnost ještě před odjezdem do místa dění LODM.

V neděli 23.6. nás bus odvezl od BVV do Liberce, proběhlo ubytování a následný přesun do Home Credit Arény na slavnostní zahájení. V pondělí byl na programu pouze odpolední blok (50K, 1P, 4K). Zato úterý a středa byli již o poznání náročnější, protože jsme trávili na bazéně celé dopoledne rozplavbami (úterý 2M, 1Z, 2Pz, 2K a středa 2P, 1K, 2Z, 1M) a po necelých dvou hodinách se již vraceli na finálový blok, který trval až do 20. hodiny.

Ve finále byl nejúspěšnější Kryštof, který získal 3x stříbrnou medaili (2M, 2Pz a 1M) a jednou se do finále probojoval i Ruda (5. místo na 2Z). Davidovi ani Kubovi se do finále nepodařilo dostat, i tak ale zaplavali krásné časy a vylepšili si svá osobní maxima.

Ve čtvrtek jsme navštívili centrum Liberce, přesunuli se do Jablonce nad Nisou zafandit holkám a klukům z JmK, kteří hráli finále v basketbale – oba celky nad svými soupeři zvítězily! A večer na nás čekala opět Home Credit Aréna a slavnostní ukončení celé olympiády.

Jihomoravský kraj skončil mezi krajy na 3. místě (za Prahou a těsně za Středočeským krajem).

Poslední přespání ve velkém vedru a v pátek ráno již návrat zpět do Brna.

Děkujeme klukům za vzornou reprezentaci našeho klubu, ale i Jihomoravského kraje!

Naše výsledky  Výsledky JmK  Celkové výsledky  Fotogalerie