Pastvinský maratón

2017-05-28T14:25:06+00:0027/08/16|Termínovka, Termínovka 2016 jaro, Závody|

Termín: 27.8.2016
Vedoucí výpravy: Tereza Kiszková

Dne 27.8.2016 se naši plavci zúčastnili závodů na otevřené vodě na krásné vodní nádrži, která leží v Orlických horách. Voda byla průzračně čistá, počasí slibovalo krásný den (32 stupňů) a naši plavci se hodně těšili.

Pro některé to byl zcela nevšední zážitek, zúčastnili se závodů v dálkovém plavání poprvé. Pro zkušené matadory to nebylo nic neobvyklého, ale libovali si, jak máme pěkně.

Mezi zkušené plavce se určitě řadí duo Marek Skalník (2003) a Verča Pluháčková (2003). Oba předvedli fantastický výkon. Ale jak sami řekli, voda byla studená (19-20 stupňů) a došli jim síly.
I přesto se Markovi podařil zaplavat pěkný výsledek. Na začátku/konci sezóny si střihl trať na 3 km. Jeden okruh měřil přesně 1 km. A první dvě kola se statečně držel se staršími a zkušenějšími plavci. Vypadalo to celou dobu velmi nadějně, ale v posledním kole mu „došlo“ a doplaval v celkovém čase 48:38. Obsadil krásné 4. místo v kategorii staršího žactva a jak sám řekl, vyhrál další bramborovou medaili. Tak uvidíme, jestli si nespraví náladu na Mělicích.

Verča Pluháčková se také postavila na 3 km trať. Stejně jako Marek plavala 3 okruhy. A držela se ve 3 skupince, kdy každá ze skupinek čítala zhruba 5 plavců. Opět se velice dobře podařila první dvě kola. Ale v posledním kole lehounce došly síly a Verča obsadila velice pěkné 7. místo v kategorii starších žákyň a doplavala s časem 52:21. A teď si bude užívat zasloužený konec prázdnin.

Na kilometrový okruh se postavili 2 mladší žáci. Respektive jeden mladší žák a jedna mladší žákyně.
Pro ně to byla absolutní premiéra, celý rok se setkávali akorát s bazénovými disciplínami. A vstup na otevřenou vodu pro ně byl rozpačitý. Ale zvládli to skvěle! Od starších a zkušenějších dostali pár dobrých rad, a tak je zkusili aplikovat při samotném závodu.

Marek Halva (2004) si zkušebně zaplaval 1 km trať. Na začátku byl velice překvapený, protože všichni startují zároveň a je na startu hodně toho pošťuchování. Ale nezabloudil a zvládl doplavat s velice dobrým výsledkem. V kategorii mladších žáků obsadil krásné 8. místo s časem 20:45. A zaplave si ještě jednou v této sezóně na Mělicích 3 km trať.

Zuzka Vintrová (2005) si také zkusila zaplavat 1 km. A i ona to zvládla s grácií. Přiznávám se, že jsem o ni měla trošičku strach, protože je to křehká dívenka, která nemá příliš ostré lokty. Ale překvapilo mě i ji, jak suprově to zvládla. Obsadila v kategorii mladších žákyň 19. místo s časem 27:14. Nutno podotknout, že tento čas zaplavala s hlavou nad vodou, protože se nechtěla ztratit a já jsem předala nepřesné instrukce. Takže promiň, Zuzanko. A i Zuzka si půjde vyzkoušet 3 km trať do Mělic.

Posledním účastníkem (ale ne posledním v pořadí) je Kuba Kaš (1998). Tento závodník si střihl 5 km trať. A už před startem vyhrožoval, že se nechá vytáhnout z vody (byla studená). Ale jsme na něho všichni hrdí, protože odplaval celý závod (2×2,5 km) a v první okruh točil za necelých 29 minut, celkový čas 1:01,39, celkově 5. místo a v kategorii staršího dorostu 1. místo.
Jde vidět, že je velice dobře připraven na jeho nejbližší závody a to v Holandsku, kde se koná Mistrovství světa v záchranném sportu. Budeme držet Kubovi i ostatním palce!

Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme jim hodně sil a nadšení do dalších závodů nejen v dálkovém plavání.