Podvodní kamerový systém

Podvodní kamerový systém2022-04-09T17:49:45+00:00

Největší novinka! Pro plavce z Krokodýlu máme k dispozici JAKO JEDINÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY kamery od firmy SwimPro. Tento unikátní systém 4 podvodních kamer jsme zakoupili z Austrálie, kde je široce rozšířen. V Česku se bohužel s tímto systémem na obyčejných bazénech nesetkáme a mají je k dispozici pouze specializované pracoviště. 

Trenér může kamery umístit libovolně po celém obvodu bazénu včetně obrátek a jedna kamera je uzpůsobena i přímo na dno. Trenér tak získává komplexní přehled o pohybu plavce a vidí každý jeho nedostatek pod vodou. Video se zobrazuje v reálném čase na monitoru a samozřejmě nechybí ani funkce záznamu videa pro pozdější rozbor nebo stažení do PC.

Velkým benefitem je, že plavci vidí svou techniku a chyby hned po doplavání a nečekají na video a zpětnou vazbu několik dní. Videorozbor nahrávek provádí trenéři přímo na bazéně a mohou okamžitě aplikovat opravy do tréninku. „Díky rozboru videa mají naši plavci jedinečnou příležitost se stále zdokonalovat a zlepšovat své plavecké dovednosti“ hodnotí Petr Cvrček trenér závodních družstev PKKBr.

Kamery používáme několikrát během týdne a jejich přínos je neskutečný. Plavci během několika týdnů začali pracovat na opravách své techniky a výsledky se již brzo dostaví!