Tempotrainery

Tempotrainery2022-04-09T18:57:14+00:00

Krokodýl neustále inovuje vybavení a užitečnou novinkou se pro naše svěřence staly tempotrainery od FINIS Swimming. Jedná se o malé zařízení umístěné na brýlích nebo jen pod plaveckou čepicí v blízkosti ucha. Plavcům pomáhá trénovat jejich individuální tempo, které se pro každý způsob a vzdálenost mění.

Proč ale měříme frekvenci? Víme, že je důležité si hlídat počet záběru v závodě, zároveň je ale také stejně důležité umět pracovat s frekvencí a upravit ji vzhledem k délce tratě. Abychom mohli tuto veličinu přesně změřit využíváme k tomu stopky. Trenér tuto funkci najde na každých lepších stopkách pod názvem „stroke“.

Během tréninků a závodů frekvenci pravidelně měříme a následně s ní pracujeme v různých sériích. Zjištěné hodnoty může trenér vyhodnotit a přenést do tempo traineru, kde se nastaví četnost pípnutí, kterou má plavec během tréninku dodržovat.

Svěřenec si pouze hlídá, aby mu ruce plavali do rytmu tohoto pípání. Naučí se tím ideální tempo a práci se záběry. S touto inovací se teprve sžíváme, ale už nyní začínáme pozorovat pozitivní výsledky v tréninkových jednotkách.