Zkouška Dálkové plavání

Zkouška Dálkové plavání2023-03-31T13:04:29+00:00

V rámci závodního plavání funguje v našem klubu již několik let dálkoplavecký tým, který se v posledních letech prosazuje i v nejužší špičce v Česku. V našem dálkovém týmu máme jak specializované dálkoplavce, tak i bazénové plavce, kteří si na dálkové závody odskočí v rámci letní přípravy.

Náš klub se dálkoplaveckých závodů účastní od roku 2006 a od té doby jsme nasbírali mnoho úspěchů. Za nejhodnotnější považujeme tyto:

  • 4. místo v Bodování klubů Českého poháru
  • Několik mistrovských a vícemistrovských titulů z Mistrovství České republiky na 5, 10 a 20 km
  • Medailová umístění z Mistrovství ČR štafet na 4×1,25 km
  • Medailová umístění v Bodování Českého poháru jednotlivců
  • Účast plavců na výběrových soustředěních Sportovního centra mládeže pod Českým plaveckým svazem

V rámci přípravy se naší dálkoplavci připravují především pod vedením Petra Cvrčka a dalších trenérů klubu, v přípravě nám pomáhal také Vít Ingeduld (reprezentant ČR v DP, několikanásobný účastník ME a MS v DP). Nově se připravují i pod vedením pana Josefa Nalezeného (člen plavecké Síně slávy ČR, trenér několika účastníků ME, MS i OH jak v bazénovém, tak i dálkovém plavání).

Naši dálkoplavci objíždí od května do září závody po celé ČR, k tomu navíc splňují často i kritéria pro start na domácím mistrovství na 5km v dubnu. Podrobné termíny závodů a výsledky nalezneš v termínovce. Jak se na dálkových závodech máme si můžeš prohlédnout i v naší galerii.

Stejně jako v bazénovém plavání, tak i v dálkovém plavání je možné po splnění podmínek získat post oddílového reprezentanta nebo kandidáta, ze kterého plynou benefity.

Pokud se k nám chceš přidat a reprezentovat náš klub na dálkových závodech, tak neváhej! Rádi přijmeme mezi sebe každého, kdo se nebojí otevřené vody a výzev!