2017-05-28T14:42:59+00:0026/11/16|Termínovka, Termínovka 2016 podzim, Závody|

Ročníky: 2005 + 2006, vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 26. 11. 2016
Místo konání: Blansko

Zimní krajský přebor v Blansku letos připadl na poslední sobotu v listopadu. Naše mladší plavce tak čekaly důležité závody až na samém konci měsíce – důležité byly v tom, že šlo o kvalifikační závody na Pohár ČR 10ti-letého žactva v Karviné a Pohár ČR 11ti-letého žactva v Třebíči, kam se na každou disciplínu nominuje vždy 24-40 nejlepších plavců z celé Moravy (záleží na délce trati a na věku závodníka = o jaký pohár se jedná).

Naše výprava si počínala velmi zkušeně a svými výkony dokazovala, že má velký zájem si zopakovat svoji účast na vrcholné akci (v létě se konaly Poháry ČR v Prostějově a Havířově).

Sbírku všech tří cenných kovů se podařilo zkompletovat dvěma plavcům: Kryštof Šmehlík vyhrál závod na 50M a dále získal 3x stříbro (50P, 100K, 200K) a 1x bronz (50K). Bára Prokešová ovládla trať na 200K a přidala 1x stříbro (400K) a 2x bronz (100K, 100Pz).

Na stupně vítězů také vystoupali, a na 3. místě v Blansku doplavali: rovnou 2x David Krkoška za obě prsařské tratě (100 i 200 m) a jednu bronzovou medajli si odvezla Ája Pagáčová za 100M.

Mnozí skončili jen těsně pod stupni vítězů, ale i těmto plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme, aby se jim i jejich trenérům podařilo splnit jeden z cílů sezóny – tedy dostat se na Pohár ČR. Seznam přijatých bude znám ve čtvrtek/pátek 1./2. prosince. To budou nervy, držte nám palce! :))