Plavecká soustředění

Plavecká soustředění2023-03-10T16:05:18+00:00

Plavecká soustředění našich závodních týmů probíhají jak na domácích bazénech, tak i na bazénech mimobrněnských. A ti nejlepší závodníci mají možnosti vyrazit i na soustředění do zahraničí.

Soustředění mladších plavců jsou zaměřena nejen na plavecké tréninky ale i na hry a pohybový rozvoj na suchu. Často také vyráží plavci na výlety na kolech a součástí bývají i různé teambuildingové aktivity. Vzhledem k nízkému věku pořádáme často příměstská soustředění v Brně nebo v dalších blízkých městech jako jsou Boskovice nebo Hodonín. Tradicí pro ně bývá i každoroční kondičně-plavecké soustředění v Hustopečích koncem léta.

U starších zkušených závodníků se snažíme hledat zajímavé destinace, tak abychom měli možnost vypadnout ze zaběhnutého stereotypu, ale zároveň měli i vše potřebné na vrcholovou přípravu, tedy nejenom bazén, ale i třeba vhodně vybavenou posilovnu. Oblíbenými místy jsou tak pro nás Plzeň nebo Pardubice, kde vždy najdeme kvalitní podmínky pro trénink a je zde možnost kombinovat 25 a 50metrový bazén. V rámci soustředění se snažíme rozvíjet i techniku prostřednictvím konzultací a tréninků s českými reprezentanty jako například Martin Verner nebo Petr Bartůněk. Vyzkoušeli jsme i zahraniční bazény. Několikrát jsme trénovali na slovenském Štúrově a nově vyrážíme se staršími plavci i na soustředění do italského Lignana.

Naši trenéři jsou také často přizváni na soustředění SCM(sportovní centrum mládeže), která jsou pořádaná pod záštitou Českého plaveckého svazu. Těchto soustředěních se pravidelně účastní výběr nejlepších plavců, a to jak bazénových, tak dálkových. Nechybí samozřejmě ani zástupci našeho klubu. Na programu mají plavecké tréninky a suchou přípravu, nechybí ale ani regenerace ve formě fyzio nebo wellness.

V rámci přípravy absolvujeme v létě také klubové kondiční soustředění v Tatrách a v zimě tradiční běžkařské soustředění v Deštné, pro mladší máme zase naplánovaný každoroční Letní tábor na Borech.