Plavecká soustředění našich závodních družstev, která probíhají jak na domácích bazénech tak i na bazénech mimobrněnských.

Tým A své soustředění každoročně pořádá v Brně na plaveckém bazénu za Lužánkami. V posledních letech se podařilo navázat širší spolupráci a na soustředění přizvat plavce i z dalších brněnských a mimobrněnských oddílů. Na soustředění nám přišli vypomoct a podělit se o své zkušenosti i čeští reprezentanti Martin Verner a Petr Bartůněk.

Tým B tradičně odjíždí na soustředění do daleké Plzně. Na místním bazénu jsou výborné podmínky pro sportovní přípravu a místní ochotně vyjdou vstříc každému našemu přání.

Tým C pořádá společné soustředění s Týmem D a Týmem E, které párkrát změnilo místo svého konání. Zatím vyzkoušeli podmínky například v Boskovicích nebo Hustopečích. Vzhledem k potřebě tréninku na 50m bazénu se Tým C chystá vyzkoušet podmínky v Pardubicích.

Tým D pořádá společné soustředění s Týmem C a Týmem E, které párkrát změnilo místo svého konání. Zatím vyzkoušeli podmínky například v Boskovicích nebo Hustopečích. Pro nadcházející sezony se Tým D chystá zavítat na Plzeňský bazén, kde je možné kombinovat 50m bazén a plavání na šířku (25m bazén).

Tým E pořádá společné soustředění s Týmem C a Týmem D, které párkrát změnilo místo svého konání. Zatím vyzkoušeli podmínky například v Boskovicích nebo Hustopečích.

Tým F pořádá své soustředění za využití domácích podmínek na brněnských bazénech.