Mistrovství ČR družstev – SEMIFINÁLE B (Morava)

2020-03-08T20:47:53+00:0022/02/20|Termínovka, Termínovka 2020 jaro|

Kategorie: OPEN; vedoucí výpravy: Michal Minář
Termín: 22. – 23. 2. 2020
Místo konání: lázně Zlín

Poprvé se podařilo našemu klubu dostat do semifinále mistrovské soutěže družstev dokonce 3 družstva! A to týmy A a B mužů a tým A žen. Celkem do Zlína dorazilo 15 plavců a 9 plavkyň, kteří přijeli usilovat o postup do finále, které bude ve spolupráci se Svazem pořádat SC Pardubice 14.-15. března.

Představení mužů A bylo diametrálně odlišné oproti 1. kolu v Brně na Lesné, když sbírali velké množství bodů za každý start a drželi si odstup od pronásledovatelů z Blanska, PK Zlína a Komety B. Kluci do toho dali všechno a jejich 19. místo z 1. kola vylepšili na dělené 13.-14. místo (14.861b), což pro náš klub znamená postup do finále 2. ligy! Získali o 1.300b víc než v roce 2019 v Pardubicích, kdy jim postup těsně unikl. Gratulujeme!!!

Muži B získali 10.693b, což je o 800b míň, než v 1. kole, protože postrádali některé opory, i tak se ale klukům podařilo vylepšit umístění o 1 příčku a skončili v semifinále celkově na 30. místě.

Skutečnost, že se semifinále družstev koná vždy na konci jarních prázdnin pro náš kraj, se projevilo nejvíce na našem družstvu žen, protože byly některé holky na horách s rodinou, a mladší plavkyně zatím nedokázaly vyplavat tolik bodů. Po 1. kole (13.389b) postupovaly holky do Zlína z 19. místa, kde se bohužel propadly na 25. místo (12.548b) a loňskou účast ve finále tak nezopakují.