Měřiče tepu

Měřiče tepu2022-04-09T17:47:15+00:00

Další inovace, kterou Krokodýl využívá, jsou měřiče tepové frekvence od Polar . Malý snímač si plavci umístí na paži nebo na spánek a pomocí Bluetooth se data přenáší do aplikace na tabletu.

Na měření tepovky existuje spousta přístrojů a metod – např. palpační měření (po doplavání si plavec změří tep prsty), přikládací pás nebo kolíček (načtení tepů po doplavání), měřící pás (nezaznamenává celý trénink a ve větší rychlosti spadne) nebo chytré hodinky (tepovku trenér nevidí). 

Čipy patří ke špičce přístrojů na měření tepové frekvence pro plavce. Malý snímač je spolehlivější a přesnější než jiné technologie stejného druhu. Tepovka je měřená během výkonu v celém úseku a trenér může vše sledovat v aktuálním čase, a ne až po doplavání. 

Pro plavce je snímač lepší než ostatní měřiče. Během plavání nepadá a plavci o něm téměř nevědí.

Pro trenéry se stal čip běžnou součástí tréninků. „Během testů vidíme, kde se pohybuje tepovka všech plavců najednou. Navíc po tréninku můžeme ve výsledné křivce určit, kde se nachází například anaerobní práh a vyhodnotit plavci jeho snažení.“ komentuje Tadeáš Muzikant, trenér závodníků PKKBr.